Flintstones - The Rescue of Dino & Hoppy

Gry na NES - Flintstones - The Rescue of Dino & HoppyGry na NES - Flintstones - The Rescue of Dino & Hoppy

The Flintstones: Rescue of Dino and Hoppy to n-ta platformówka wydana na pegasusa. Grę tą wydało Taito w roku 1991.

O fabule słów kilka. Z krótkiego intro dowiadujemy się, że dr. Butler, który przybył z trzydziestego wieku naszej ery do szczęśliwie żyjącej rodzinki Flintstone'ów i Rubble'ów, aby ukraść pupilków tychże rodzin. Niestety, oprócz samego porwania, Butler doszczętnie niszczy maszynę czasu Gazoo. Cała nadzieja spoczywa w rękach mężnego Freda…

Rozgrywkę uważam za otwartą. Od tej pory dokonania Freda będą zależeć od ciebie, drogi graczu. Mapa dosyć duża, do przebycia kawał drogi, przemierzymy dżunglę, miasto, zamek, dotrzemy dosłownie aż do Chin. Maczuga Freda niejednokrotnie posmakuje mięsa wrogów, takich jak węże, tygrysy, nawet Frankensteina. A na koniec każdego etapu następuje naturalnie potyczka z bossem. Ale żeby nie wymachiwać samą maczugą, twórcy dodali toporek, procę oraz megajajo, zadające potężne obrażenia stworom widocznym na ekranie. Oprócz tego możemy zdobyć 3 moce: nurkowanie (dostępne tylko w etapie pod wodą), super skok i latanie. Moce te zdobędziemy po pokonaniu 3 rywali w meczach koszykówki. Zarówno moce jak i dodatkowe bronie nie są dostępne zawsze. Trzeba mieć odpowiednią ilość pieniążków, zdobywanych po zabiciu wroga. Szkoda, że gra ograniczyła maksymalną ilość pieniędzy do 100.

To tyle o samej rozgrywce. Pora na ocenę. Gra przez pierwsze 3 poziomy jest łatwa, problemy mieć można naprawdę rzadko. Potem robi się coraz trudniej. Bossy są naprawdę ciekawi, ale mają zdecydowanie za mało życia.

A co do oprawy audio-video? Grafika fajna, ale na kolana nie powala. Proste postacie, tła, co nie dziwi w przypadku Flintstonów. Udźwiękowienie też nie zachwyca, ale cieszy. Co innego muzyka – cud malina. Kawałki oddają wyśmienicie nastrój granego obecnie poziomu, w zamku pobrzmiewa iście straszna melodyjka, w Chinach typowe klimaty. Bardzo, ale to bardzo łatwo wpadają w ucho. Sam niejednokrotnie nuciłem sobie pod nosem motyw z dżungli. Oprócz typowych dla tej kreskówki motywów pojawiają się też znane i wykorzystywane dzisiaj.

Pora na podsumowanie. „Flintstones: Rescue…” to gra, która moim zdaniem powinna trafić do każdego gracza. Polecam ją nie tylko fanom tej wesołej rodzinki, ale wszystkim, którzy doceniają nie piękną grafikę, tylko samą rozgrywkę. Zresztą, zobaczcie sami. Każdy znajdzie w tej grze coś dla siebie.
Autor: Jaro

pobierz Flintstones - The Rescue of Dino & Hoppy z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "F"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!