Galaga

Gry na NES - GalagaGry na NES - Galaga

Galaga to shooter wydany przez Namco w 1981,jest to sequel Galaxiana.

Zadaniem gracza jest kontrolowanie statku kosmicznego który znajduje się w dole ekranu. Tak jak w Galaxian gracz może tylko poruszać się w lewo i prawo. Jednak w Galadze nasz statek porusza się szybciej, a strzaly nie są już powolne jak ... cos naprawdę wolnego.

Zwiększono dynamizm rozgrywki po przez zmiane walki z obcym. Teraz już nie pojawiają się na gorze, tylko wylatują z różnych miejsc na mapie by ułożyć domyślną formacje. Nasze zadanie pozostało nie zmienione - zniszczyć jak najwięcej insektopodobnych statków.

W pewnym momencie zdarza się że największy statek z góry podleci by spróbować przejąć nasz statek,jak mu się uda przejąc a my go zniszczymy to zyskujemy drugi statek który jest "doczepiany" do naszego skrzydła. Dodaje to dużą siłę ognia,ale powoduje też utrudnienie ,bo łatwiej nas trafić.

Co trzy etapy pojawia się bonusowy etap w którym seria przeciwników lata z jednego końca ekranu do drugiego. Jeżeli zniszczymy wszystkie statki (czyli 40) zyskujemy dodatkowych 10000 punktów.
Autor: Potak

Galaga z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "G"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!