Garfield - A Week of Garfield

Gry na NES - Garfield - A Week of GarfieldGry na NES - Garfield - A Week of Garfield

Takie badziewia tworzą początkujący gamemakerzy podczas nauki, jedynie dla celów dydaktycznych, sprawdzając swoje możliwości twórcze. Oczywiście, jako dzieło domorosłych twórców gier "coś takiego" mogłoby być całkiem niezłym ćwiczeniem, ale żeby od razu sygnować je znakiem "firmy" i wypuścić na rynek...? Chyba jedynym powodem, jaki kierował "producentami", była chęć zarobienia na samej nazwie. Swoją drogą, próżno szukać o tych ludziach konkretnych informacji (chyba, że na japońskich stronach).

Taka negatywna wypowiedź wymagałaby pewnych wyjaśnień. Otóż zasadniczą wadą gry (jak już wspomniano w cytowanej "recenzji") jest koszmarne sterowanie powiązane z kiepską (a raczej znikomą) animacją. Co prawda Garfield chodzi, skacze i kopie, jednak cios ten jest strasznie sztywny, a w "powietrzu" w ogóle niewidoczny, mimo iż słychać odgłos temu towarzyszący. Grafika może i wyraźna, kolorowa, ale z pewnością nie zabrała "grafikom" (że tak ich nazwę) sporo czasu ani wysiłku. Przy odrobinie chęci i zalążku zdolności artystycznych, każdy mógłby stworzyć podobną w zwykłym Paint'cie.

Muzycznie może i (przy całej "crapowatości" tejże gry) tragedii nie ma, ale i rewelacji też nie - przez cały czas przygrywa nam jedna prosta melodyjka, którą na początku spokojnie da się strawić, to jednak przy dłuższym graniu (o ile tyle wytrwamy) staje się już nużąca.

Czy ta gra ma jakieś plusy? Na siłę można by wspomnieć o bonusach zwiększających arsenał broni, ale od razu rzuca się w oczy kolejny przykład niechlujności programistów, a mianowicie brak licznika zużycia "amunicji", przez co niewiadomo, ile strzałów możemy jeszcze oddać.

Podsumowując: ogólnie, na upartego można chwilkę "pocisnąć" w ten tytuł, zakrapiając się wpierw "magicznym płynem rozluźnienia". Jadnakowoż pokonanie go do końca zalecałbym tylko największym pegazusowym hardcorom.

Ocena: 2/10

Autor: batter86

pobierz Garfield - A Week of Garfield, nes

Powróć do listy gier na "G"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!