Godzilla 2: War of the Monsters

Gry na NES - Godzilla 2: War of the MonstersGry na NES - Godzilla 2: War of the Monsters

Oto przedstawiam wam moją ulubioną strategie turową na NESa. Wielu graczom przypadła do gustu, może trafi i w twoje upodobania.

Wszyscy zapewne znają słynny japoński film z tytułową bestią w roli głównej. Na podstawie "Godzilli" powstało także wiele kontynuacji w której owy jaszczur mierzy się z innymi stworami. Motyw ten został wykorzystany do stworzenia gry i tak się wszystko zaczęło. :)

Gra podzielona jest na 12 scenariuszy, w których ludzkość musi zwalczyć każdego napotkanego potwora przy użyciu znanego arsenału. Do dyspozycji mamy czołgi, samoloty różnej maści, działka, a także pojazdy specjalne, takie jak Maser czy Freezer. Aby nie poczuć się jak rzucony na pastwę losu (a raczej bestii) gracz może zasięgnąć rady naukowców. Ci zawsze mają jakieś ciekawe informacje do przekazania, dotyczące przeważnie sposobu na poradzenie sobie z przeciwnikami. Kiedy dochodzi do walki naszej jednostki z potworem, wówczas dedycujemy z jakiej broni mamy mu przyłożyć i jaki współczynnik uszkodzić. Owe wskaźniki są 3: LP (punkty życia), DP (punkty decydujące o sile ataku) oraz MP (punkty odpowiedzialne za ruch po planszy).

Kiedy dokonasz wyboru, wówczas o celności twojego strzału decyduje losowanie rodem z jednorękiego bandyty. Rzeczą oczywistą jest, że najlepiej trafiać 3 takie same symbole pod rząd, jednak jest to nie lada wyczyn. Jeżeli jednak uda ci się trafić 2 te same "znaczki", wtedy przeważnie strzał jest celny. Również bestia z którą walczysz robi kontre i od jej celności zależą wylosowane symbole (kiedy są to np. 2 tarcze, to bestia ma małe szanse na trafienie). Gra z początku wydaje się naprawdę trudna, jednak kiedy już opanuje się porządną taktyke, okazuje się zdecydowanie łatwiejsza.

Czas wspomnieć co nieco o stronie technicznej. Grafika jest na średnim poziomie, jednak co ważne, nie kłuje w oczy. Kwestia muzyczna przedstawia się dosyć ubogo, bowiem w grze występują tylko 3 melodie.

Grywalność ściśle związana jest z taktyką. Na początku gra ta może znudzić, większość graczy bowiem "leci" na tzw. "pałe" wysyłając wszystkie jednostki na jednego potwora. Z czasem jednak można zrozumieć zachowanie potworów i jakie jednostki są najlepiej służące do ich rozwalania.

Podsumowując, gra ta potrafi wessać na kilka dobrych godzin, pod warunkiem oczywiście, że będziesz chciał drogi graczu podejść do niej fachowo.
Autor: Orlasek

pobierz Godzilla 2: War of the Monsters z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "G"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!