Gold Medal Challenge '92

Gry na NES - Gold Medal Challenge '92Gry na NES - Gold Medal Challenge '92

Tym razem firma Capcom postawiła na igrzyska. Jak im to wyszło? Ano trzeba przyznać, że całkiem nieźle. Zresztą, spróbuj sam i się o tym przekonaj.

Generalnie zakwalifikowałbym to pod rodzaj gier zręcznościowych, występuje tu bowiem typowe dla takich gier naprzemienne naciskanie klawiszy A i B. Gra do łatwiejszych nie należy, komputer to bardzo dobry przeciwnik.

Konkurencji jest naprawdę sporo, od klasycznego biegu na 100 czy 200 metrów, pojawiają sie też takie jak rzut oszczepem, podnoszenie ciężarów czy pchnięcie kulą. Jest w czym wybierac, zwłaszcza, że poszczególne zawody różnią się od siebie - w biegach długodystansowych trzeba pilnować wskaźnika zmęczenia, a w pływaniu naciskać klawisze w równych odstępach.

Grafika jest naprawdę ciekawa, powiedziałbym z elementami humoru, te nieproporcjonalne sylwetki zawodników, czy ich łapanie oddechu po konkurencji. Muzyka jest też całkiem niezła, ten bit podczas rywalizacji motywuje do szybszego walenia w klawiarure czy pada. :)

Grywalność jest na całkiem przyzwoitym poziomie, dużo czasu zajmuje opanowanie wszystkich konkurencji na takim poziomie, by wreszcie móc powiedzieć: "ten komputer to jest słaby jednak".

Podsumowując, Capcom stworzyło jedną z ciekawszych zręcznościówek na Pegasusa. Jeśli kiedyś w przeszłości byłeś fanem Track and Field, to ta gra może mile Cię zaskoczyć.
Autor: Orlasek

pobierz Gold Medal Challenge '92 z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "G"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!