Jackie Chan's Action Kung Fu

Gry na NES - Jackie Chan's Action Kung FuGry na NES - Jackie Chan's Action Kung Fu

Jackie Chan’s Action Kung fu jest platformówką wydaną na konsole NES przez Hudson Soft w roku 1990.

Pora na kilka słów wstępu. Pewnego pięknego przedpołudnia Jackie spaceruje ze swoją siostrą Josephine. Wtem wojownika atakuje Prince of Sorcerers. Jackie jest obezwładniony, a Josephine zostaje porwana. Jak nietrudno się domyśleć Jackie rusza jej na pomoc. Ostatnią rzeczą jaką robi przed opuszczeniem swojej rodzinnej miejscowości jest pożegnanie się ze swoim Senseiem. Jackie nie ma pojęcia, jakie niespodzianki zgotuje mu los…

Tu zaczyna się rozgrywka. Jackie przemierza świat, który niestety nie jest obszerny i wystarczy nam na maksimum dwie godziny zabawy. Miejsc, które odwiedzi, nie da się określić jednoznacznie. Powiem więc tylko, że będziemy skakać po żółwich skorupach i chmurach, będzie nas niósł nurt rwącej rzeki, a Jackie nie zapomni temperatury lawy, która nieraz sparzy mu jedną z najbardziej czułych części ciała. :P

Czekają na nas również wrogowie. Ci są nietypowi, bo chociaż będą pojedynki z tygrysami, samurajami czy ptakami, to do przeciwników wliczają się stwory zimowe (takie pomniejszone yeti :P), latające jeżowce, czy… posągi. Trochę się Hudson chyba zapędził z tym wymyślaniem wrogów.

No ale czym my tych wrogów pokonamy? Tutaj panowie z kraju kwitnącej wiśni błysnęli, bo oprócz 3 podstawowych ciosów (pięść, noga z pozycji kucania i noga z wyskoku) udostępnili 4 moce i super strzały. Moce dostępne po uderzeniu okolicznych żab, a super strzały gotowe, przy czym można ich mieć tylko 5. Potem trzeba je zregenerować w dwojaki sposób: poprzez uzbieranie 30 kul wypuszczanych przez wrogów, lub w rundach bonusowych, o których należałoby napisać oddzielnie.

Rundy bonusowe odwiedzamy po znalezieniu dzwoneczka. Rund mamy 4 rodzaje: skaczemy po chmurkach, zbijamy kule, niszczymy ryby i roboty. Żeby uzyskać pełen bonus trzeba się nieźle pomęczyć. Po upływie 30 sekund pojawia się tablica wyników, a każda z czynności zostaje pomnożona przez odpowiednią liczbę punktów, które można wydać na Credit, Life Points lub wspomniane super strzały. Fajnie? Nie do końca. Przyznawanie nagród za punkty dokonuje się automatycznie! Co gorsza, niewykorzystane punkty odchodzą w zapomnienie.

Ogółem gra jest bardzo łatwa, więc harcorowi gracze wielkiej uczty mieć nie będą. Gra ma tylko jeden tryb i brak tu jakiejkolwiek opcji multiplayer, co nie wyróżnia jej spośród innych gier Hudson Soft. A to co w tej grze nietypowe – nie ma opcji jakiegokolwiek wyniku, toteż nasze rekordy mogą polegać co najwyżej na przechodzeniu gry na czas.

Do oprawy audio-wizualnej też przyczepić się nie mogę. Grafika wykonana bardzo dobrze, z dbałością o szczegóły. Muzyka to praktycznie tylko chińskie klimaty, czasem dynamiczna, czasem relaksująca, zależnie od poziomu. Dźwięki też przyjemne, choć muzyka je zagłusza.

Grę polecam osobom, które lubią gry łatwe, przyjemne dla oka i ucha. Może ,,Jackie Chan’s Action Kung fu” to gra trochę dziecinna, ale to miła odmiana od wszelakich spidermanów, Batmanów itd. Mi grało się naprawdę miło, szkoda że tak krótko.
Autor: Jaro

pobierz Jackie Chan's Action Kung Fu z pegasusa, nes pobierz Jackie Chan's Action Kung Fu PL z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "J"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!