James Bond Jr

Gry na NES - James Bond JrGry na NES - Garfield - James Bond Jr

James Bond Jr. 003 i 1/2 jest postacią fikcyjną, wymyśloną w 1967 roku przez niejakiego R.D.Mascott'a (prawdziwe nazwisko nieznane). Podobno miał on być bratankiem legendarnego 007. Mimo, iż w oryginalnych powieściach Iana Fleminga nie doszukano się podobnych powiązań sam pomysł pokrewieństwa ze słynnym agentem zyskał aprobatę showbiznesu i został niejednokrotnie wykorzystany m.in. do stworzenia animowanego serialu. W 1991r. uczyniła to również firma Eurocom umieszczając rzekomego bratanka Bonda w wirtualnym świecie NES-a.

No więc do rzeczy. Jak na superagenta przystało nasz bohater dostaje bojowe zadanie odbicia zakładników i uratowania świata przed nieobliczalnym psychopatą. By tego dokonać będziemy musieli wedrzeć się do tajnych kryjówek, pokonać wielu wrogów, zniszczyć przeróżne działka, roboty, czy dziwne mutanty oraz rozbroić bomby czy włamać się do sejfów po tajne dokumenty, a drobne łamigłówki dodają smaczku naszej przygodzie. Do dyspozycji mamy (na początku) tylko zwykły pistolet, jednak po drodze znajdziemy wiele różnych narzędzi, które pomogą nam wykonać misję, a niektóre będą wręcz niezbędne (np. aparat do nurkowania, czy plecak odrzutowy). Plansze mamy zaledwie 4, lecz tak rozbudowane, że nad każdą z nich spędzimy sporo czasu.

Ogólnie rzecz biorąc, gra do łatwych nie należy. Miejscami trzeba się naprawdę nieźle natrudzić. Wiele wrogich pocisków jest samonaprowadzających, przez co ominięcie choćby kilku jest ogromnym wyzwaniem, a przejście choćby jednej planszy nie ginąc Wydaje się wyczynem wręcz niemożliwym. W dodatku, o ile po stracie wszystkich żyć dostajemy szansę kontynuacji, o tyle przekroczenie limitu czasu oznacza kompletną porażkę i przerwanie misji.

Do strony technicznej również ciężko się przyczepić. Grafika starannie dopracowana, postacie płynnie animowane, kolorystyka nieco stonowana co stwarza nieco mroczny klimat. No może trochę zbyt monotonna i akcja mało dynamiczna, ale to takie czepianie się "na siłę". Dźwięki proste, choć przyjemne. Za to muzyka stoi na wysokim poziomie, zmienia się wraz ze scenerią i dodaje uroku całości.

Podsumowując: James Bond Jr. jest grą z górnej półki NES-owych produkcji, godną polecenia każdemu graczowi, a dla fanów tejże konsoli jest wręcz pozycją obowiązkową.

Ocena: 8/10

Autor: batter86

pobierz James Bond Jr, nes

Powróć do listy gier na "J"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!