Jaws

gry na NES - Jawsgry na NES - Jaws

Adaptacja kinowego hitu Stevena Spielberga "Szczęki" z 1975 r. Gra z 87' wydana przez studio Ljn, lubujące się w tworzeniu crapów na podstawie popularnych filmów.

Po pierwszym uruchomieniu od razu pomyślałem, że to kolejny szajs bazujący jedynie na znanym tytule. Ale do rzeczy. Naszym zadaniem jest, oczywiście, zabicie tytułowego rekina Jaws'a. Wyruszamy więc z portu naszym jachtem(?) i płyniemy na otwarte morze. Nagle, nie wiadomo czemu, uderzamy w coś (choć nie ma nic?!) i schodzimy nurkiem pod wodę, gdzie zaczyna się gra właściwa. Mamy tu płaszczki pływające poziomo od jednej strony ekranu do drugiej oraz meduzy wynurzające się spod dna morskiego, unoszące się pionowo w górę i znikające na powierzchni. Czasami też możemy spotkać małe rekinki. Po ustrzeleniu tych zwierzaków dostajemy punkty, czasem upuszczają gwiazdkę lub kraba dające dodatkowe punkty, oraz muszelki, które musimy zbierać, by ulepszyć w porcie naszą broń. Po jakimś czasie, w niewyjaśniony sposób, pojawiamy się z powrotem na łodzi i płyniemy, dopóki znów o coś nie "zahaczymy". Równie nie spodziewanie wyskakuje plansza bonusowa, gdzie, tym razem, latamy samolotem i zrzucamy bomby na meduzy, za co zarobimy dodatkowe muszelki. Ulepszanie broni jet dosyć ważne, gdyż nasz główny cel rekin Jaws jest bardzo wytrzymały i podstawowa spluwa jest na niego mało skuteczna. W dodatku, po każdym skuciu tracimy zdobytą moc oręży, a "Szczęki" odzyskuje swoje siły, więc mimo niezbyt wygórowanego poziomu trudności będziemy musieli się nieco pomęczyć, by w końcu ubić bydlaka.

Oprawa audiowizualna - jak na swój rocznik - standardowa. Proste animacje, kolorystyka mało wyszukana, niewielka plansza, uboga liczba przeciwników, banalne dźwięki, muzyka jest bo jest. Nic szczególnego, ale jeszcze tragedii nie ma. Jeśli chodzi o grywalność, nie wiedzieć czemu, ta badziewna rozgrywka potrafi jednak wciągnąć i przykuć do ekranu, dopóki nie uda się w końcu skubańca rozwalić. Warto więc choć raz zasiąść do tego gniota i przełamać początkową niechęć.

Ocena: 4/10

Autor: batter86

Jaws pegasus pobierz

Powróć do listy gier na "J"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!