Jeopardy!

gry na NES - Jeopardy!gry na NES - Jeopardy!

Gra na podstawie teleturnieju znanego w Polsce pod nazwą Va banque, który polegał na odpowiadaniu na zadawane hasła pytaniem. Formuła gry zasadniczo wygląda identycznie jak w wersji telewizyjnej. W każdej rundzie jest plansza z 5-cioma hasłami o różnej wartości w każdej z 6-ciu kategorii (w sumie 30). Za dobrą odpowiedź dostajemy punkty i wybieramy następne hasło, za błędną jednak kasę tracimy, więc lepiej się zastanowić, czy warto "strzelać". Mamy również dwa losowe pola bonusowe, po trafieniu których obstawiamy według własnego uznania, podobnie rzecz ma się w trzeciej, finałowej rundzie.

Gra niestety jest po angielsku, czyli raczej wymagana przynajmniej podstawowa znajomość tegoż języka. Za to na emulatorze jednak zawsze możemy zrobić pauzę i zajrzeć sobie do słownika, bądź nieco oszukać i wspomóc się wujkiem Google ;]. Jeśli lubicie teleturnieje (i znacie oczywiście trochę tego angielskiego), to warto samemu spróbować swoich sił w jednym z nich.

Ocena: 5/10

Autor: batter86

Jeopardy! pegasus pobierz

Powróć do listy gier na "J"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!