Joe & Mac

Gry na NES - Joe & MacGry na NES - Joe & Mac

Joe & Mac to produkcja może nie rewelacyjna, aczkolwiek na pewno warta uwagi. Jest to platformówka typu „idź przed siebie i zabijaj wszystko, co nawinie się na drodze”. Mimo że jest trochę toporna, ma jedną mocną zaletę.

W Joe & Mac kierujemy jaskiniowcem, który chyba wyruszył na odsiecz pięknym damom z jego plemienia. Czemu użyłem słowa „chyba”? Ponieważ w początkowym filmiku widać tylko jak do jakiegoś szałasu w nocy wchodzą 4 dzikusy i... Tyle. Nic poza tym. Dlatego sądząc po sytuacjach w grze można wywnioskować, że ruszył im na odsiecz. Mamy do dyspozycji kilka broni, z których początkowa to toporki. Prócz nich możemy jeszcze używać kół, kłów czy bumeranga. Na drodze napotykamy przeciwników zarówno z ziemi, jak i powietrza. Najczęściej zdarza się atak pterodaktyla. Całość wydaje się zwykłą średnią gierką. Jej mocnym plusem są jednak walki z bossami. Za każdym razem są inne i zróżnicowane. Można powiedzieć że tylko dla nich przechodzi się grę ;)

Grafika jest dość kontrowersyjna. W sumie całkiem ładna, ale nie ma zbyt wiele modeli postaci ani zmian otoczenia. Nie można powiedzieć, że jest ona rewelacyjna. Do tego dochodzi jeszcze mocna toporność gry i problemy z fizyką.

Audio stoi na przyzwoitym poziomie. Często następuje zmiana podkładu, a i muzyczki są przyjemne i szybko wpadają w ucho. Nie ma może jakiejś wielkiej rewelacji jak przy Robin Hoodzie czy Panic Restaurant, jednak nie można powiedzieć, że jej obecność uprzykrza grę.

Joe & Mac to z pewnością nie jest gra z najwyższej półki, ale jakimś sposobem przykuwa do monitora na długi czas. I co najlepsze, naprawdę wciąga! Mimo że ma wiele wad i niedociągnięć, można ją śmiało polecić.

Gry na NES - Joe & Mac

Autor: Pacek

pobierz Joe & Mac z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "J"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!