Lemmings

Gry na NES - LemmingsGry na NES - Lemmings

Gra "Lemmings" jest bardzo nietypową grą logiczno-zręcznościową. Jej celem jest doprowadzenie grupy stworzonek nazwanych lemingami do wyjścia, oraz uratować je od zagłady w czasie tej podróży (czyli np. od bezmyślnego wpadnięcia w dziurę lub wodę/kwas, czy spadku z dużej wysokości) poprzez przydzielanie im konkretnych funkcji. W każdym poziomie musimy przemyśleć sposób na ratunek dla maluchów oraz użyć odpowiednich ich funkcji: w jednym należy lemingom rozdać spadochrony, w kolejnym przydzielić grupkę kopaczy lub budowniczych schodków. O ile pierwsze poziomy są intuicyjne, a do wyboru mamy niewiele funkcji dla lemingów - o tyle późniejsze są naprawdę trudne, pełne różnych skomplikowanych rozwiązań. Czasami musimy poświęcić kilka stworzonek, aby reszta mogła przeżyć - można powiedzieć, że jesteśmy Wielkim Bratem, albo nawet Bogiem, bo to my rozdajemy życie i śmierć. Ofiary są nieuniknione, ale zawsze musimy postarać się uratować jak najwięcej lemingów - w wielu poziomach jest ustalona konkretna liczba stworzonek, które muszą przeżyć - brak choćby jednego powoduje powtórne rozgrywanie planszy. Trzeba też uważać na ograniczenie czasowe - zbyt długie zwlekanie spowoduje, że nasze stworzonka w jednym momencie zakończą swój żywot z głośnym hukiem (ale bez krwi i flaków, na szczęście;P).

Po zakończeniu każdego poziomu dostajemy unikalny kod - dzięki temu następnym razem możemy rozpocząć rozgrywkę od ostatnio ukończonej planszy.

Myślę, że może braknąć mi słów, aby wyrazić jak bardzo uwielbiam tą grę. Nigdy nie sądziłam, że opiekowanie się takimi małymi stworkami i doprowadzanie ich bezpiecznie do wyjścia może być tak przyjemnym zajęciem:) Rozgrywce towarzyszy przyjemna dla ucha muzyka - zmieniająca się wraz z kolejnymi poziomami. Są to w większości adaptacje utworów klasycznych lub folkowych (zrobiono tak pewnie po to, by ominąć prawa autorskie). Grafika jest moim zdaniem bardzo dobrze zrobiona, same lokacje wyglądają świetnie, realistycznie wycieniowane, metal wygląda jak metal, a cegły jak cegły;P. Tylko same lemingi są takimi małymi chodzącymi pikselami o zielonych włoskach. Trudno byłoby jednak dopracować na NES-ie tak drobne stworzonka, więc z całą pewnością możemy to twórcom wybaczyć:) Sama grywalność jest na bardzo wysokim poziomie, ze względu na to, że poszczególne plansze różnią się od siebie - rozgrywka się nie nudzi. Gra zmusza nas do ruszenia mózgownicą, może być świetną odskocznią od innych typowych gier logicznych.

A więc bracia i siostry, pady (bądź klawiatury) w dłoń i dalej, ratujmy naszych małych zielono-niebieskich towarzyszy:)!

Ocena: 9/10

Autor: kasiappp111

pobierz Lemmings, nes

Powróć do listy gier na "L"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!