Little Nemo - The Dream Master (Nemo Pajama Hero)

Gry na NES - Little Nemo - The Dream MasterGry na NES - Little Nemo - The Dream Master

Little Nemo – The Dream Master to gra bardzo wyjątkowa. Z pewnością znana wielu z nas. Cechuje się ciekawą rozgrywką i zastosowaniami. Można ją nazwać jedną z niewielu gier, która w wyjątkowy sposób zapisała się na łamach historii produkcji z Pegasusa.

Gra ta opowiada o pewnym chłopczyku, Nemo, który został wyróżniony przez pewną księżniczkę. Dostał on od niej magiczne cukierki. Podróżuje on po snach w celu odnalezienia jej To tyle, jeżeli chodziłoby o fabułę. Ale nie w niej twórcy pokładali najwięcej pracy. Całość to platformówka a’la Chip and Dale. Możemy poruszać się zarówno w górę, dół jak i w boki. Mamy pełną swobodę ruchu. W grze kierujemy oczywiście Nemo. Jest to mały chłopczyk w pidżamce. Potrafi chodzić, kucać, skakać i rzucać cuksami. Do pokonania ma mnóstwo plansz pełnych potworów, złych zwierząt, przepaści, tuneli i pionowych ścian. Do pomocy ma jednak kilka zwierzątek, których przekupuje właśnie cukierkami. Nakarmienie nimi stworka pozwala wcielić się w jego skórę. Dla przykładu: Jeżeli oswoi żabę, może potem się w nią wcielić i wysoko skakać. Podobnie jest z kretem, aczkolwiek kret pozwala kopać w ziemi. Muszę stwierdzić, że twórcy mieli fantastyczny pomysł zastosowania takiej techniki. Jest ciekawa, innowacyjna i różnorodna. Bowiem na swojej drodze spotykamy wiele możliwych do oswojenia potworków.

W grze naszym celem jest otwarcie drzwi za pomocą kluczy. Są one rozsiane po całej planszy. Po każdej ukończonej planszy czeka nas mały przerywnik, który nieco opowiada o fabule. Prócz tego każdy nowy level cechuje się innym krajobrazem i przeciwnikami. Gra ma jednak w sobie coś, czym nie mogą się pochwalić inne produkcje na Pegasusa. Mianowicie fabułę. Rozwija się ona w trakcie gry i dodaje pewnego smaczku grze. Niegdyś takie gry były rzadko spotykane. Całość jest dosyć trudna. Wymaga cierpliwości i znajomości danego układu. Raczej wątpie by komukolwiek udało się przejść jakiś level za pierwszym razem.

Całość jest oprawiona w naprawdę ładną grafikę. Krajobraz bardzo często się zmienia, ma wiele modeli przeciwników i ogólnie obraz jest przyjemny dla oka. Nie kłuje jakimiś jaskrawymi kolorami czy pikselami. Naprawdę z czystym sercem można powiedzieć, że grafika to małe arcydzieło.

Podobnie jest z oprawą audio. Muzyka jest różnorodna, często się zmienia i jest ładna. Taka lekka, kojąca, przyjemna. Muszę przyznać, że co do audio nie mam żadnych zastrzeżeń.

W rezultacie otrzymujemy grę, która potrafi wciągnąć niekonwencjonalnymi zastosowaniami rozgrywki. Dla mnie pomysł z oswajaniem zwierzątek jest naprawdę trafiony. Do tego dochodzi piękna grafika i całkiem dobra muzyka. Jest to jeden z lepszych tytułów na Pegasusa, mimo że nie odbił się on większym echem w historii wszystkich produkcji.

Gry na NES - Little Nemo - The Dream Master

Autor: Pacek

pobierz Little Nemo - The Dream Master z pegasusa, nes pobierz Little Nemo - The Dream Master PL z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "L"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!