Macross

Gry na NES - MacrossGry na NES - Macross

Macross to gra z 1985 roku stworzona przez Namco. Mam sentyment, bo obecna była na 168 in 1, często gościła na moim ekranie. Podejrzewam że 80% ludzi stamtąd ją kojarzy (podobnie jak Star Force'a), ale do rzeczy!

Mamy do czynienia z poziomą strzelanką, w której przemierzamy bezkres wszechświata aby siać śmierć i pożogę. Naszym pojazdem jest Valkyrie - statek kosmiczny, na którego opisie warto na chwilę się zatrzymać. Z pozoru niczym szczególnym się nie wyróżnia :) Nie dajcie sie zmylić! Wystarczy bowiem kilka magicznych ruchów, a zmieni się w transformersa. Naturalnie, można odczuć różnicę w sterowaniu tymi dwoma formami statku: jako okręt poruszamy się szybciej, a co za tym idzie mniej zwrotnie; w postaci humanoida, który porusza się żwawo, wolno poruszamy się do przodu.

Etapy można podzielić na dwie zasadnicze części, które niestety zapętlają się po ukończeniu jednego cyklu. Najpierw jest lot przez kosmos, po czym wlatujemy do bazy wroga, niszczymy głównego przeciwnika i tak w kółko. Oponentów też na swojej drodze nie spotkamy zbyt wiele rodzajów, oprócz nich znajdą się też przeszkadzajki w postaci min. Jak napotkasz niebiesko-czerwone logo - zbieraj je bez gadania, to dodatkowe życie! :)

Grafika jest całkiem przyjemna, typowa dla produkcji Namco, bez przesadnej kolorowości i trochę surowa. Muzyka brzmi natomiast już porządnie, co prawda mamy tylko 3 melodie, szumiący odgłos wystrzału i wybuch kiedy obrywamy, ma to swój urok i mi osobiście wpada w ucho :) Irytacji nie poczujecie, mogę podać gorsze przykłady.

Trudno jednak ocenić tą produkcje. Dość popularna gierca, z racji jej bytności na naszym rodzimym kartridżu :) Do tego udana, może nie jest to superpozycja z całego zestawienia, ale z pewnością warta zagrania.Ja osobiście mam do niej sentyment i nie mogę powiedzieć o niej złego słowa. Cóż więcej rzec, warto zagrać, a kiedy już sie znudzi to przerzucić się na Star Force :D
Autor: Orlasek

pobierz Macross z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "M"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!