Super Mario Bros.

Gry na NES - Super Mario BrosGry na NES - Super Mario Bros

Na dzień dzisiejszy nie ma pewnie osoby, która nie wie kim jest hydraulik Mario, sporo osób zna przygody tego wąsatego pana z nowszych platform, pokroju GB, czy GameCube. Super Mario Bros, to jednak prawdziwa legenda, na dobrą sprawę od tej gry wszystko się zaczęło :)

Na początek z czym mamy do czynienia - jest to klasyczna dwuwymiarowa platformówka, z niezbyt ciekawą opcją dla dwóch graczy, bo niestety gra "na przemian" nie daje aż takiej radości jak np. tryb co-op, no ale nie można mieć wszystkiego :p

Fabuła jest oczywiście bardzo złożona ;p Zły król Koopa porwał piękną księżniczkę Brzoskwinię (? Tak by to należało tłumaczyć) i uwięził ją w jednym ze swoich zamków. Dzielny Mario rusza na ratunek, przemierzając wszystkie 8 światów (podzielonych dodatkowo na 4 etapy każdy) w poszukiwaniu właściwego zamku i odbiciu uwięzionej księżniczki. Ech, jakie to romantyczne :p

Zasady gry są proste, czym zyskała sobie ona tak ogromną popularność. Biegamy po planszy, rozgniatamy wszelkiej maści stwory, skacząc im na głowy, po drodze zbieramy pieniążki (za 100 dostajemy dodatkowe życie), oraz dodatki "usprawniające" naszego bohatera, grzybek - Mario staje się większy i może głową rozbijać mury, kwiatek - bohater może miotać ognistymi pociskami, oraz gwiazdka, dzięki której postać przez nas sterowana staje się na moment nieśmiertelna. Są jeszcze poukrywane po planszach zielone grzybki, dodające jedno życie, oraz wiele tajemnych przejść, dzięki którym można pominąć niektóre etapy i ukończyć grę szybciej. Jest też kilka ukrytych zakamarków, gdzie można znaleźć sporo pieniążków. :) Czyli w skrócie - zasady gry takie, jak przystało na idealną platformówkę.

Oprawa audiowizualna jest przyzwoita. Grafika ładna, nie jest przesadnie kolorowa, ani zbyt "szara", muzyka z kolei bardzo łatwo wpada w ucho. Można powiedzieć, że soundtrack (;p) z tej gry jest jednym z najbardziej kultowych w historii. Grywalność i oprawa tworzą iście imponującą całość.

Podsumowując - Super Mario Bros. to gra, którą każdy bez wyjątku powinien znać. Nieważne czy jesteś wielbicielem platformówek, czy też nie. Jeśli nigdy nie biegałeś 8-bitowym Marianem (późniejsze też są fajne, ale tu się wszystko zaczęło!) w poszukiwaniu Księżniczki, powinieneś się wstydzić i szybko zaległości nadrobić.
Autor: Evil

pobierz Super Mario Bros z pegasusa, nes pobierz Super Mario Bros PL z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "M"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!