Mega Man seria, części 1-6

Gry na NES - Mega ManGry na NES - Mega Man

Seria Mega Man (znana w Japonii jako Rockman), to gry platformowe stworzone i wydane przez Capcom. Jest to jedna z najbardziej docenionych serii gier, a pierwsze części, wydane na Famicom/NES stanowią trzon dla kontynuacji, wydawanych na różnych późniejszych platformach do gier.

Historia przedstawiona w serii Mega Man zaczyna się pod koniec lat '50 dwudziestego wieku, kiedy na świat przychodzą Thomas X. Light i Albert W. Wily. Robią doktorat z zakresu elektroniki, zaprzyjaźniają się i w latach '90 zakładają firmę Light Labs. Na początku XXI wieku tworzą pierwsze "domowe" roboty, które mają na celu pomagać ludziom w różnorakich pracach. W 2005 roku stworzyli Proto Mana, który posiadał sztuczną inteligencję, następnie w wyniku ciężkiej pracy powstają dwa kolejne, w pełni niezależne roboty - Mega i Roll. Później powstała cała seria robotów, z których każdy miał inne predyspozycje (m. in. Cut Man, Park Man, Fire Man, Shadow Man, Elec Man i wiele więcej, wszystkich można poznać przechodząc serię Mega Man ;p). Za te osiągnięcia Dr. Light otrzymał nagrodę Nobla, co rozzłościło drugiego z geniuszy. W grudniu 2008 roku dr. Wily zakradł się do laboratorium i przeprogramował roboty w taki sposób, by pomogły mu zapanować nad światem. Nie udało się przeprogramować jedynie Mega i jego siostry - Roll. Dr. Light, gdy zorientował się w niecnych zamiarach Wily'ego, przeprogramował Mega, by walczył w obronie ludzkości (przerobił Mega na tytułowego Mega Mana). Tutaj zaczyna się nasza przygoda, musimy zniszczyć wszystkie roboty i pokonać dr. Wily.

Jak widać fabuła, jak na gry z NES/Famicom jest całkiem nieźle rozbudowana i ciekawa. Podobnie rzecz się ma z rozgrywką. Na początku wybieramy robota, z którym chcemy walczyć, następnie pokonujemy plansze przygotowujące nas do walki, na końcu etapu znajduje się komnata, w której czeka wybrany na początku przeciwnik. Po pokonaniu każdego z robotów Mega Man nabywa dodatkową umiejętność, która bardzo przydaje się w dalszej grze (i ostatecznej walce z Wilym). Kolejność pokonywania robotów ma zatem duże znaczenie.

Oprawa audiowizualna gier z Mega Manem stoi na bardzo wysokim poziomie, starannie wykonane, różnorodne etapy, dobrze animowani przeciwnicy, do tego wpadająca w ucho, a momentami zagrzewająca do walki muzyka :p Panowie z Capcom wykonali kawał wspaniałej roboty.

Mega Man, to bez wątpienia wspaniała seria platformówek, z czystym sercem polecam każdemu wielbicielowi tego gatunku. Myślę jednak, że nie tylko oni zakochają się w grach z dzielnym, niebieskim robotem.
Autor: Evil

pobierz gry mega man z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "M"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!