Mickey Mouse 3 - Yume Fuusen

Gry na NES - Mickey Mouse 3 - Yume FuusenGry na NES - Mickey Mouse 3 - Yume Fuusen

Mickey Mouse 3 Yume Fuusen to naprawdę wyśmienita gra. Mimo że menu troszkę zniechęca japońskimi napisami, naprawdę warto się z tą produkcją zaznajomić.

Niestety, jako że gra jest japońska, także i napisy w intrze są w tym języku, więc nie mogę bliżej sprecyzować fabuły. Wnioskując jednak po obrazkach, Mickey wyrusza w podróż po podświadomości chorej Minnie, by tam zniszczyć potwory, które ją nękają. Potwory te zostałe oczywiście nasłane przez jakąś złą siłę, o której dowiemy się w miarę postępów w grze. Całość to platformówka a’la Chip and Dale. Poruszamy się głównie w prawo, czasami w górę albo w dół. Na drodze napotykamy różne przeciwności w postaci potworów, zwierzątek, cukierków i innych różnorakich stworków. Żebyśmy nie musieli ich tylko omijać skakaniem, twórcy dali nam do dyspozycji balony. Mickey szybko je nadmuchuje, po czym wystrzeliwuje przed siebie. Prócz tego może także położyć je na ziemi by następnie na nie nadepnąć i daleko wyskoczyć. Ma także możliwość zatrzymania balona w ustach, po czym spada na ziemie wolniej niż normalnie. Gra dzieli się na sześć układów. Pierwszy z nich to las. Następnie mamy świat zabawek, chmury, lodowa krainę, cukierkową dolinę oraz zamczysko. Każdy świat jest odrębnie udekorowany i ma charakterystyczne stworki do pokonania. Muszę przyznać, że różnorodność układów jak na tą dość krótką gierkę jest duża. Na koniec każdego levela czeka nas starcie z bossem. Są one zawsze inne i walka z nimi będzie polegać za każdym razem na innej zasadzie. Nie należy się spodziewać powtarzalności. Pod koniec każdego ukończonego układu czeka nas minigierka. Coś w rodzaju strzelnicy: Za zbierane wcześniej owoce mamy możliwość wystrzelania balonów w przemieszczające się fanty. Są tam głównie życia oraz uzupełnienia serduszek. Nie jest to takie łatwe, na jakie wygląda, gdyż obrazki które musimy ustrzelić są sprytne i unikają naszego celu przemieszczając się raz w jedną, raz w drugą stronę.

Oprawa graficzna stoi na wysokim poziomie. Wszystko jest płynne, kolorowe, nie widać pikseli a sam krajobraz także jest niejednolity. Różnorodność modeli przeciwników sprawia, że nie odczuwamy monotonności.

Audio także jest dosyć przyzwoite. Przy każdym układzie dogrywa nam inna muzyczka. Dźwięki są przyjemne i dobrze dopasowujące się do klimatu całego poziomu. Nie można powiedzieć żeby przeszkadzały w grze. Oczywiście prócz standardowej melodyjki usłyszeć możemy zmiany na przykład podczas trwania jakiegoś bonusu bądź walki z bossem.

Całość to dosyć fajna grywalna gierka. Może nie porywa ona poziomem trudności czy długością trwania, ale jest w sam raz na jeden wieczór. Siąść, zagrać, przejść, zapomnieć. Mimo tego jest to całkiem przyjemny tytuł, na którego warto poświęcić jeden dzionek.

Gry na NES - Mickey Mouse 3 - Yume Fuusen

Autor: Pacek

pobierz Mickey Mouse 3 - Yume Fuusen z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "M"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!