Mickey Mousecapade

Gry na NES - Mickey MousecapadeGry na NES - Mickey Mousecapade

Mickey Mousecapade to gra ponadczasowa. Z pewnością wielu z nas ją zna. Jak dla mnie, jest to jedna z TOP 5 gier wszechczasów. Ma cholernie dobrą grywalność, wciąga, a na dodatek grafika ( na swój sposób ) jest całkiem ładna. Nie mówiąc już o dźwięku, który także jest wspaniały!

Gra przedstawia się następująco: Myszka Mickey wraz z Minnie wyruszają w podróż po różnych dziwnych miejscach. Dlaczego? Niestety nie wiadomo gdyż nie ma żadnego intra wyjaśniającego ich eskapadę. Ale to jest mało istotne. Najważniejsze w grze jest to, że jest bardzo, bardzo grywalna i ciekawa. Układy kryją coraz to więcej tajemnic i niebezpieczeństw. Całość to gra platformowa. Mamy układy, w których idzie się wyłącznie do przodu (Jak w Adventure Island), ale są i takie lokacje, które przypominają nieco labirynt; Dużo drabinek, pięter i tym podobne. Co krok napotykamy mnóstwo przeszkód w postaci wrogich zwierzątek, potworków, piratów i innych złych typów. Odnawiają się oni za każdym razem, gdy opuścimy pomieszczenie, w którym przebywają. Do walki z nimi wykorzystujemy gwiazdeczki, którymi zarówno Mickey jak i Minnie mogą strzelać przed siebie. Pod koniec każdego układu czeka nas boss. Za każdym razem jest inny i ciekawszy. Jeżeli chodzi i przeciwników to mamy naprawdę duże zróżnicowanie. Są zwierzęta i jakieś potwory, zaczarowane meble, piraci. Nie będę mówił za dużo, bo zdradzę zbyt wiele o grze, ale możecie mi wierzyć na słowo. Jeżeli chodzi o przeciwników jest ich cała masa i naprawdę żadko się powtarzają.

Oprawa graficzna jest dosyć kontrowersyjna. Nie wygląda może ona aż tak ładnie jak w niektórych grach (Na przykład Adventure Island, 3) ale ma ona swój pewien klimat. Po prostu zbyt ładna grafika nie pasowałaby już do tej gry! Jeżeli zaś chodzi o lokacje, krajobraz i inne aspekty, także jest rewelacyjnie. Często następuje zmiana tła. Oczywiście krajobraz nie zmienia się co chwile, ale same kolory czy umeblowanie już tak.

Audio także stoi na przyzwoitym poziomie. Muzyka zmienia się wraz z kolejnymi levelami. Do tego dochodzą inne, przejściowe zmiany dźwięku, na przykład podczas bonusów. O oprawie audio nie można powiedzieć złego słowa.

Grafika, muzyka, grywalność... Wszystko to sprawia, że Mickey Mousecapade to gra jak najbardziej epicka w historii produkcji na Pegasusa. Jest okropnie wciągająca i trudno się od niej oderwać, zanim się jej nie przejdzie. Polecam ją wszystkim fanom platformówek :)

Gry na NES - Mickey Mousecapade

Autor: Pacek

pobierz Mickey Mousecapade z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "M"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!