Mickey's Adventures in Numberland

Gry na NES - Mickey's Adventures in NumberlandGry na NES - Mickey's Adventures in Numberland

Mickey's Adventures in Numberland to gra wyróżniająca się ze wszystkich produkcji tym, że jest edukacyjna i przeznaczona raczej dla małych dzieci. Jest to jedna z niewielu produkcji która wraz z zabawą niesie ze sobą naukę poznawania liczb w języku angielskim.

Fabuła gry przedstawia się następująco: W mieście bliżej nam nieznanym dochodzi napadu na bank. Zostają w nim skradzione magiczne liczby. Zadaniem gracza jest odzyskanie wszystkich ukradzionych cyferek i odstawić je do szeryfa, w którego rolę wcielił się Kaczor Donald.

W grze kierujemy Myszką Mickey. Potrafi on chodzić i skakać. Do pomocy przed przeciwnikami korzysta z czerwonych balonów, których ilość jest ograniczona. Ma on za zadanie odzyskać skradzione liczby. Do każdego z 10 układów dopasowana jest odpowiednia liczba, którą musi odzyskać. Gra to typowa platformówka, w której skaczemy po różnych platformach, chodzimy po pomieszczeniach, unikamy przeszkód i tym podobne. Nie jest ona szczególnie trudna, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to jednak gra dla dzieci i nie powinna być zbytnio frustrująca.

Pod koniec każdego układu czeka nas podliczenie oraz minigierka polegająca na odpowiednim dopasowaniu liczby do równania tak, by było zgodne. Od razu mówię że nie ma tu zjawiskowych zwrotów akcji, zawierających dech w piersiach wybuchów czy też nurtujących zagadek z nutką tajemnicy. To naprawdę prosta, aczkolwiek przyjemna gierka przeznaczona dla dzieci.

Grafika stoi na przyzwoitym poziomie. Jak na tą dość krótką produkcję, jest sporo układów i krajobrazów, jakie przyjdzie nam oglądać. Mimo że tak jak wcześniej mówiłem nie odwzorowuje się efektami specjalnymi, jest przyjemna dla oka i z pewnością nie można powiedzieć o niej złego słowa.

Audio to już zupełnie inna sprawa. Tutaj musze jak najbardziej pochwalić twórców. Muzyka w grze jest naprawdę przyjemna. Cechuje się głównie swoja długością. Nie jest to w kółko powtarzający się, trzydziestosekundowy kawałek. Mimo że temat tła muzycznego zasadniczo się nie zmienia, w każdym układzie podkład nieco różni się od poprzedniego.

W rezultacie otrzymujemy grę która idealnie nadaje się by zarazić Pegasusem młodsze pokolenia. Jest łatwa, przyjemna dla oka i ucha oraz edukacyjna. Można ją spokojnie polecić zarówno młodszym graczom, jak i tym starszym w celu zrelaksowania się.

Gry na NES - Mickey's Adventures in Numberland

Autor: Pacek

pobierz Mickey's Adventures in Numberland z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "M"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!