Mighty Final Fight

Gry na NES - Mighty Final FightGry na NES - Mighty Final Fight

Mighty Final Fight został wydany przez Capcom w 1993 roku, nawiązuje do wydanego cztery lata wcześniej arcadowego Final Fight.

W mieście Metro gang Mad Gear porywa córkę burmistrza piękną Jessice, jako że burmistrz Haggar jest wrestlerem z temperamentem i mięśniami a do tego ma pomocników, bez zadymy się nie obejdzie.

Mighty Final Fight to chodzona bijatyka w której idziemy przez miasto i kładziemy wszystkich których spotkamy na swojej drodze. Wybieramy więc jednego wojownika spośród trzech dostępnych: Codego, Guya bądź wspomnianego Haggara i ruszamy w bój, aż do tytułowej finałowej walki. Nasi bohaterowie różnią się siłą, szybkością i zestawem ciosów, który jak na Pegazusa jest całkiem pokaźny.

Każda postać ma standardowe combo, ciosy z wyskoku, rzuty a także cios specjalny którego wrogowie nie mogą zablokować. Każda też może znaleźć swoją indywidualną broń jak np. nóż przez Codego. Za zabijanie przeciwników dostajemy doświadczenie które pomaga awansować na wyższy poziom co pozwala przeciwników kłaść jeszcze szybciej oraz używać ataków na dystans np. Guy może rzucać gwiazdkami ninja. Miasto jest podzielone na 5 dzielnic, w których napotkamy sporo przeciwników, a także bossów z którymi możemy pogadać przed walką (radzę czytać bo odpowiedzi mają wpływ na pasek zdrowia danego bossa bądź gracza przed walką). Możemy trafić również na bonusy, rozbijamy beczki i znajdujemy zdrowie bądź inne cenne rzeczy. Przeciwnicy są zróżnicowani; niektórzy są mali i szybcy inni więksi i silniejsi, niektórzy mają broń białą, występują kombinację tychże czynników.

Ogólnie gra jest niezbyt wymagająca, ale wciągająca, dopiero pod koniec gry przeciwnicy nastręczają trochę więcej problemów, na każdego bossa jest sposób, który szybko można znaleźć, jeżeli się to nie uda, nie ma się czym przejmować bo są kontynuacje. Graficznie gra wygląda bardzo ładnie, więc nikt nie powinien mieć chyba z tym problemu, ale nie ma się co dziwić patrząc na rok wydania gry. Co do muzyki to oczywiście każdy na własne uszy oceni, jednak mi nie przeszkadzała tym bardziej, że zmienia się w każdej dzielnicy. Grywalnie gra stoi na przyzwoitym poziomie, postać dobrze reaguje na to co chcemy nią wykonać bez większych problemów.

Reasumując Mighty Final Fight to gra naprawdę warta polecenia, jedyna rzecz do której można się przyczepić to długość rozgrywki, która jest naprawdę krótka, oczywiście zawsze można spróbować przejść grę inną postacią. Ale i tak z czystym sumieniem mogę ją polecić wszystkim, którzy mają ochotę zaprowadzić porządek na mieście.

Zachęcam do pobierania i grania, bo jest to na pewno gra z najwyższej półki jakie wyszły na Pegazusa.
Autor: Awek

Mighty Final Fight z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "M"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!