Monopoly

Gry na NES - MonopolyGry na NES - Monopoly

Któż z was drodzy czytelnicy nie grał, bądź nie słyszał o Monopoly? Chyba nikt taki się nie znajdzie. Gra została stworzona w 1935 roku w Stanach Zjednoczonych przez Charlesa B. Darrowa i sprzedana na całym Świecie w ponad 25 milionowym nakładzie. Zawdzięcza ona swój sukces prostocie i WIELKIEJ grywalności, przed planszą można siedzieć godzinami bez jakichkolwiek objawów znużenia i przy zahamowaniu wszelkich zasad fizjologii.

Ogromny sukces planszowej wersji sprawił, że grę postanowiono wydać również na konsolę NES w 1991 roku. Gra opiera się na prostym pomyśle czyli handlu, jak widać na zamieszczonym powyżej obrazku, plansza składa się z pól z nieruchomościami, startu, więzienia, miejsca dla odwiedzających więzienie, darmowego parkingu, czterech stacji kolei, wodociągów, elektrowni i specjalnych pól, które związane są z wysokim opłatami lub upoważniają do odkrycia „Szansy” z dwóch stosów ułożonych na środku planszy, czy nie wydaje się Wam, że to zdanie jest stanowczo za długie? :p Cała zabawa polega na tym, żeby nie zbankrutować i przy okazji dorobić się jak największego majątku. Ale jak ten majątek zdobyć? - może ktoś zapytać. Ano z pobierania czynszu od innych graczy i umiejętnego obrotu nieruchomościami. Jeżeli wykupimy wszystkie pola określonego koloru możemy stworzyć własny plan zagospodarowania przestrzennego i zacząć budować domy i hotele. Ponadto bank za przejście przez Start wypłaca 200 $ a na dobry początek gry otrzymujemy 1500 $. Jeszcze tylko ustawiamy liczbę graczy, limit czasowy lub jego brak i zaczynamy.

Jeszcze tylko krótko o Menu (naciskamy Select) a w nim odpowiednio:
1. Właściwości:
-handel,
-hipoteka,
-spłacanie hipoteki,
2. Budynki- kupno i sprzedaż domków i hoteli,
3. Status
-portfolio- kupione nieruchomości,
-majątek,
-akty prawne nieruchomości,
-plansza i położenie pionków,
-kolejność rzutów kostką,
4.Opcje gry
-możliwość ustawienia limitu czasowego,
-szybkość gry,
-autopilot (komputer gra za nas),
-koniec gry.

To chyba byłoby na tyle tego opisu, o reszcie myślę przekonacie się sami podczas gry. Jeżeli, nie macie planszowego odpowiednika Monopoly lub innego Eurobiznesu a chcielibyście czasem wpaść w wir handlu i poczuć się jak biznesmen to pobierajcie ROM-a z grą i do dzieła! :P
Autor: m-o-07

pobierz Monopoly z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "M"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!