Ms. Pac-Man (Tengen)

Gry na NES - Ms. Pac-Man (Tengen)Gry na NES - Ms. Pac-Man (Tengen)

Nigdy nie pomyślałabym, że Pac-Man to gra szowinistyczna. I że przedstawicielki płci pięknej powinny czuć się urażone tą pozycją i zaproponować własną, kobiecą wersję rozgrywki. Okazuje się jednak, że taki tok myślenia przyjęli twórcy Ms. Pac-Man :P

Tytułowa bohaterka to prawdopodobnie siostra/dziewczyna, lub co najwyżej, narzeczona naszego starego przyjaciela Paca, świadczy o tym jej tytuł Miss, więc nie może być zamężna :P Panowie, do dzieła ;D

Niestety ciężko powiedzieć, czy jest ona dobrą kandydatką na ewentualną żonę, bo mamy o niej niewiele informacji. Czy ma poczucie humoru, czy jest inteligentna, sympatyczna i urocza? Któż to wie. Wiadomo jedynie, że ma pieprzyk w stylu Marilyn, lubi nosić czerwone kokardy i mocny makijaż, oraz przede wszystkim - naaaprawdę uwielbia jeść. Skoro przepada wręcz za jedzeniem, to i gotować umie? Może rzeczywiście byłaby dobrą kandydatką na towarzyszkę życia ;)

Co do samej fabuły gry, to hmm, fabuły nie ma. Tak jak i w poprzednich wersjach Pac-Mana. Jesteśmy sobie tym razem kobietką i zjadamy pomarańczowe kropeczki, a za nami ganiają kolorowe duszki próbujące zjeść nas. Oprócz więc graficznych różnic pomiędzy pierwowzorem a tą wersją (wygląd bohaterki, różowe tło poziomów), ciężko dopatrzeć się czegokolwiek nowego. Dźwięki są te same, muzyka, a raczej cisza ta sama, ganiają nas te same potworki, a naszym łupem padają nawet takie same owocki. Innymi słowy gra ta jest po prostu feministyczną odpowiedzią na męską dominację we wszelkich grach NES-owych. No bo tak szczerze, w ilu grach główną bohaterką rozgrywki jest kobieta? W kilkunastu? Na setki wydanych pozycji. Tak więc nie ma co narzekać na Ms. Pac-Man, zawsze to miła odmiana pokierować kobietą :P Panowie powinni skorzystać, bo nie mają za wielu okazji, żeby kobieta zachowywała się pod ich dyktando (żarcik :>). (Szkoda tylko, że ona się zachowuje jak każda kobieta - jedynie chodzi w kółko i kłapie szczęką [żarcik admina :>]).

Tak czy siak, jak ktoś lubi Pac-Mana i szuka drobnej odmiany, polecam. :P

Ciężko omawianą grę ocenić, bo jako osobna pozycja to nie ma wiele nowego do zaoferowania, gdyby zaś brać pod uwagę to, że jest to wersja Pac-Mana, jednej z najsłynniejszych gier, to pewno ocena by wzrosła. No bo klasyka. Oceńmy ją jednak bardziej surowo, jako po prostu to, że nie ma w niej nic odkrywczego. Są dużo lepsze gry. ;)
Autor: kasiappp111

pobierz Ms. Pac-Man (Tengen), nes

Powróć do listy gier na "M"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!