Nekketsu Koukou Dodgeball Bu - Soccer Hen

Gry na NES - Nekketsu Koukou Dodgeball Bu - Soccer HenGry na NES - Nekketsu Koukou Dodgeball Bu - Soccer Hen

Nekketsu Kuoku Dogeball bu - Soccer Hen to poprzednik legendarnego Goal3 (Kunio Kun no Nekketsu Soccer League). Czasowo akcja gry toczy się przed wydarzeniami z Goal3. Drużyna Kunia uczestniczy w rozgrywkach międzyszkolnych organizowanych przez menedżera drużyny Nekketsu. Formuła rozgrywki jest inna niż w Goal3, i przypomina tę znaną z Ice! Ice! Hockey Challange, czyli z przeciwnikami mierzymy się w ustalonej kolejności w kolejnych rundach.

Odmienna niż w Goal3 jest też technika wykonywania "superstrzałów". Z górnej piłki możemy uderzyć przewrotką (stojąc w miejscu wciskamy A+B) lub szczupakiem (A+B+kierunek). Nieco trudniej jest oddać superstrzał prowadząc piłkę, aby tego dokonać trzeba wcisnąć klawisz strzału (B) po wykonaniu odpowiedniej liczby kroków. Liczba ta jest inna dla każdego zawodnika, i trzeba trochę pograć żeby nabrać wyczucia.

Skoro znamy już tajniki sterowania pora rozpocząć grę. Przed meczem możemy ustalić skład, ale wielkiego wyboru nie ma gdyż na początku mamy do dyspozycji tylko 6 zawodników, potem w trakcie gry dojdą kolejni, oraz pomieszać nieco w taktyce, gdzie możemy ustalić strategię ofensywną i defensywną, ustawić częstotliwość oddawania strzałów przez członków drużyny, oraz zezwolić lub nie na włączanie się bramkarza do gry. Po tych ustawieniach przed nami już tylko boisko i 12 drużyn do pokonania. Łatwo nie będzie, zwłaszcza w póżniejszych etapach, bo za przeciwników nie będziemy mieli bylo kogo, a zawodników których w Goal3 spotkamy w drużynie Nekketsu.

A oto wrogie drużyny w kolejności w jakiej przyjdzie nam się z nimi zmierzyć:

1.Studenci- na rozgrzewkę dostajemy drużynę żaków o niezbyt wygórowanych umiejętnościach. W ich drużynie gra Kumon który później z "6" na plecach występował będzie w Nekketsu.

2.Mnisi - słaby przeciwnik, nikt od nich nie trafi do Nekketsu.

3.Motocykliści - Drużyna Saki'ego ("10" w Nekketsu), w końcu trzeba się będzie trochę wysilić żeby wygrać

4. Myśliwi - Po mału zaczynają się schody, nie dość że dobrze grają, to jescze po boisku porozrzucanych jest pełno kamieni na których można się skontuzjować. W dodatku gra tu Iwaka, a jego strzał jest tutaj o niebo skuteczniejszy niż w Goal3 gdzie gra z numerem 3.

5.Konferansjerzy - ciut trudniej, ale na pięknej, równej murawie można porozgrywać ładne akcje.

6.Strażacy - dobrzy w polu, ale ich największym atutem jest bramkarz.

7.Rybacy - czas na chwilę wytchnenia, gdyż ci przeciwnicy są dużo słabsi od dwóch poprzednich drużyn. W rybakach gra Kaizu - już wiadomo dlaczego strzelą "rybką".

8.Duchowe Media (Psychics) - zaczyna się granie na poważnie. Przeciwnik trudny w dodatku na oblodzonym boisku niecelny wślizg kończy się długą przejażdżką. Kapitanem jest nie rozstający się ze swoją opaską Ugaji ("4" w Nekketsu)

9.Pospólstwo (Mob) - na betonowym boisku przyjdzie nam się zmierzyć z ekipą miejskich cwaniaków w ciemnych okularach. A skoro są tu ciemne okulary to będzie i Onita. Drużyna szybka i silna, dysponująca mocnym strzałem, lekko nie będzie.

10.Górnicy - zaczyna się robić naprawdę ciężko, górnicy to silne i twarde chłopaki. A skoro gra u nich Horib, czyli póżniejszy podstawowy obrońca Nekketsu (gra tam z nr 2), to siłą rzeczy obrona będzie trudna do przejścia

11.Ninja - ekipa w kitkach, a więc wiadomo że spotkamy tutaj Yorita (ja tam wolę nazywać go Kitazawa :P). O ile w poprzednim zaczymało się robić naprawdę ciężko to tutaj już się zrobiło. Ninja są jeszcze szybsi i silniejsi, mają trudny do obrony superstrzał. Znów mamy boisko usiane kamieniami, z tym że samuraje potrafią się od nich odbijać bez uszczerbku na zdrowiu.

12.Wojownicy - bokserzy - finałowy mecz, a więc i przeciwnicy najsilniejsi. Wszyscy, którzy gnębili przeciwników w Goal3 bananowym strzałem Tsume, w tym meczu na własnej skórze będą się mogli się przekonać o jego sile. W tym meczu trzeba uważnie zagrać w obronie, i kosić wojowników zanim zdążą oddać strzał, bo prawie każdy kończy się golem. Nasz bramkarz ma problemy nawet ze zwykłymi strzałami, odbija je, a napastnicy szybciej dopadają do piłki niż nasi obrońcy.

Po finałowym meczu następuje scenka z wręczeniem pucharu, a cała drużyna otrzymuje zasłużone buziaki od Misako.

Soccer Hen nie jest na pewno tak dobrą grą jak jego następca, mecze są mniej dynamiczne, mamy mniejszy repertuar sztuczek, sterowanie jest mniej wygodne. Każdy fan Nekketsu powinien jednak w nią zagrać chociażby po to aby poznać historię swoich ulubionych zawodników i dowiedzieć się skąd się wzięły ich umiejętności.
Autor: Gararz

pobierz Nekketsu Koukou Dodgeball Bu - Soccer Hen z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "N"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!