Ninja Gaiden 3 - The Ancient Ship of Doom

ninja gaiden 3 pegasusninja gaiden 3 pegasus

Ninja Gaiden 3 - The Ancient Ship of Doom to kontynuacja przygód wojownika ninja, również znanego jako Ryu Hayabusa. Wydana w 1991 roku przez firmę Tecmo. Uznawana jest za jedną z najtrudniejszych gier wydanych na NES.

Tym razem Ryu został "wrobiony" w morderstwo swojej ukochanej - Irene. Aby pomścić jej śmierć nasz dzielny ninja wyrusza w podróż pełną niebezpieczeństw. Znów skacze, biega, sieka, kroi i dla nikogo nie ma litości :)

Jako Hayabusa mamy do pokonania 7 poziomów, podzielonych na mniejsze zadania. Przemierzamy stare budynki, pustynie, dżungle aby dotrzeć do nieco przerośniętego bossa. Po drodze możemy łapać tasaki, siekacze i inne "wspomagacze" :) Na wszystkich planszach mamy do czynienia z wojownikami, pająkami, muchami, ważkami i innymi tego typu kreaturami. I tu pojawia nam się wada - nasi przeciwnicy, w odróżnieniu do poprzednich części gry nie robią nic, nie mają przy sobie żadnej amunicji, co może i jest dla nas ułatwieniem, ale rażąco rzuca się w oczy.

Jedną z wielu zalet tej części jest grafika. Wciąż zadziwia mnie jej poziom. Ostre kolory, wyraziste animacje i płynność sprawiają, że graficznie ta część bije na głowę swoje poprzedniczki. Na dobrym poziomie prezentują się również cut-scenes. Są dynamiczne i przyjemnie się je ogląda.

Na pochwałę zasługuje również oprawa muzyczna. Nie drażni, wręcz zagrzewa do walki :) Jest adekwatna do poziomu, na którym się znajdujemy, nadaje klimat całej akcji. Również dźwięki wydawane przez Ryu są przyjemne dla ucha :)

Podsumowując - wciągająca platformówka maksymalnie wykorzystująca możliwości konsoli. I chociaż nie jest tak dobra jak pozostałe części, to grywalność, grafika i oprawa muzyczna czyni ją jedną z najlepszych gier wydanych na NES-a :)
Autor: Arancie

ninja gaiden 3 pegasus, nes, pobierz

Powróć do listy gier na "N"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!