Olympic IQ

Gry na NES - Olympic IQGry na NES - Olympic IQ

Olympic IQ to gra logiczna, jednak trochę innego typu niż przywykliśmy widzieć na pegazusie. Nie jest to układanka, puzzle bądź łamigłówka. To łączy po trochu wszystko, w jakże prosty sposób.

Cała gra polega na serii zagadek, które mogą zdawać się znajome. I tak mamy tu przewóz zwierząt przez rzekę, wagę szalkową i podobne. Od naszej szybkości i sprawności zależy wynik, podawany w wartości IQ okraszonej tytułami, np.: stupid, normal. Po skończeniu pierwszego poziomu mamy wybór na mapce następnej zagadki, a konkretnie jej poziomu trudności. Co ciekawe, tylko w jednej zagadce mamy opisane co robić, w reszcie trzeba się domyśleć jaki jest cel. Jednak nie jest to trudne, jeśli tylko się pomyśli. A chyba robienie tego w grze logicznej nie jest dziwne. Nie jest to gra specjalnie trudna, ale nie jest też łatwo osiągnąć dobry wynik. Dopiero po poznaniu zasad, a konkretnie po kilku partiach w ciemno, można przyjąć że wynik jest zbliżony do prawdy.

Grafika jest dość cukierkowa, widać że to gra stworzona dla dzieci. Mamy miłe zwierzątka, dinozaura, ogólnie ładnie i słodko. Ale nie przeszkadza to w myśleniu, podobnie jak muzyka. Wyciszająca, spokojna, delikatna, ale jednocześnie nie pozwala zapomnieć o presji czasowej.

Ocena: 6/10


Czy polecam: Tak. Ale tylko jeśli lubimy poruszać szare komórki. W przeciwnym razie łatwo się zdenerwować. Mimo że niektóre zadania są do wyuczenia na pamięć, to pozostałe z każdą partią wymagają myślenia.
Autor: wanna-amigo

pobierz Olympic IQ, nes

Powróć do listy gier na "O"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!