Pac-Man

Gry na NES - Pac-ManGry na NES - Pac-Man

Pac-man to gra wydana przez Namco w 1980 r. W grze możemy grać zarówno na jedną, jak i na dwie osoby. Sterujemy dużą żółtą kulką, która ma za zadanie zjeść wszystkie małe i średnie kulki. Są one położone w labiryncie. Za zjedzenie małej kulki dostajemy 10 punktów, średniej 50 punktów. Średnich kulek jest 4 na każdym poziomie.

Po zjedzeniu każdej z nich przeszkadzające nam duchy, na jakiś czas, zmieniają kolor na niebieski, przestają nas gonić i stają się jadalne dla naszego bohatera. Po zjedzeniu znikają, ale za jakiś czas znów się pojawiają. Te duchy to: shadow/blinky (czerwony), speedy/pinky (różowy), bashful/inky (niebieski), pokey/clyde (żółty). Kiedy wpadniemy na ducha (o ile przed chwilą nie zjedliśmy średniej kulki) tracimy szansę. Oprócz kulek zbieramy również owoce, za które mamy dodatkowe punkty. Moim zdaniem Pac-man to dobra gra w którą warto zagrać. Myślę, że jeśli ktoś w nią zagra to tego nie pożałuje.
Autor: zxcv

Pac-Man z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "P"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!