Paris-Dakar Rally Special

Gry na NES - Paris-Dakar Rally SpecialGry na NES - Paris-Dakar Rally Special

Celem gry Paris - Dakar Rally Special!, jak można się domyślić, jest przejechanie słynnego rajdu. Nie jest to jednak typowa gra wyścigowa w której będziemy się tylko przemieszczać od startu do mety.

Każda plansza to inny tryb rozgrywki. Niewątpliwie najtrudniejszym i najnudniejszym elementem gry jest prolog, szczególnie jeśli ktoś nie znadobrze japońskiego :P. We wstępie załatwiamy wszelkie formalności potrzebne do startu w rajdzie, co dla osób bez znajomości języka jest zaporą nie do przejścia. Na szczęście jest filmik na youtube pokazujący co i jak.

Kolejne etapy nie stwarzają już takich problemów, za to dostarczają nam szerokiego wachlarza rozrywki. I tak mamy typowo wyścigowe plansze z widokiem z góry, w których unikamy przeciwników i zbieramy bonusy, prowadzące zarówno po trasach asfaltowych jak i pustyni. Są plansze będące platformówką z samochodem w roli głównej, w których czasem trzeba też wyjść z samochodu żeby usunąć przeszkodę, a nawet plansza podwodna przypominająca nieco tą z Super Mario Bros.Są w końcu plansze typowo shoot'em upowe, gdzie jedziemy przez scrollowany ekran strzelając do rozmaitych pustynnych żyjątek, a nawet czołgów i samolotów (czyżby twórcy przewidzieli zagrożenie terroryzmem na trasie rajdu?:P ).

Przy takim bogactwie etapów gra nie powinna nużyć.Teraz słów kilka o oprawie graficzno - dźwiękowej. Tutaj niestety widać już, że ząb czasu poważnie nadgryzł tą grę. Grafika z 1987 roku nie cieszy oczu, a piszczące dźwięki po pewnym czasie zaczynają męczyć.

Polecam Paris Dakar Rally Special! tym którzy jeszcze nie grali (a zapewne są tacy), po przejściu kiepskiego prologu gra może dać sporo frajdy.
Autor: Gararz

Paris-Dakar Rally Special z pegasusa do pobrania, Paris-Dakar Rally Special nes

Powróć do listy gier na "P"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!