Pocahontas

Gry na NES - PocahontasGry na NES - Pocahontas

Przeszukując połacie gier na naszej stronie natknęłam się na Pocahontas. Myślę sobie: o, to powinna być dobra platformówka, niestety nic bardziej mylnego.

Tak naprawdę to nie wiem od czego zacząć i do czego się przyczepić najpierw. Na początek sterowanie. Nasza bohaterka posiada niewiele umiejętności, poza skokiem potrafi również przywoływać zwierzęta i na tym kończy się możliwość interakcji z otoczeniem. Nie daje nam to zbytniego pola do popisu, same skoki potrafią nieźle zirytować, już nie wspomnę o reakcji na spotkanie z przeciwnikiem. Złymi istotami przeszkadzającymi biednej Pocahontas są głównie zwierzaki, podczas całej gry musimy ich unikać jak ognia. Od razu mówię, że nie jest to rzecz najłatwiejsza, bardzo kiepska fizyka ruchu uniemożliwia szybką reakcję. Wydaje mi się to co najmniej dziwne, gdyż wszyscy wiemy, że nasza bohaterka miała bardzo dobre relacje ze zwierzętami ale co ja tam wiem :p

W zasadzie naszym celem jest zbieranie drogocennych kamieni porozrzucanych po lesie i skałach, ale nie naszukamy się ich za wiele, bo są porozkładne w bardzo widocznych miejsach. Mamy również możliwość odbierania mocy zwierzętom to wiąże się z tym, że tylko od jednego zdobędziemy moc biegu.

Ponadto gra wygląda na nieskończoną, jakby komuś kto zobaczył swoje dzieło odebrało chęć do dalszej pracy. W porównaniu ze znaną wszystkim historią Pocahontas (nie wiem czy wiecie, że jest to prawdziwa postać żyjąca naprawdę ok. 1600 roku) tutaj twórcy polecieli w kulki. Ze znanych nam bohaterów pojawia się tylko ojciec Pocahontas, Kokum i członek angielskiej załogi, jednym słowem bieda. Gdzie jest John Smith ja się pytam?

Grafika hmmm, przedstawia się tutaj bardzo kiepsko, tła wyglądają jak malowane przez dzieci z przedszkola a samo przedstawienie bohaterki i przeciwników pozostawia wiele do życzenia. To samo ma się z lokacjami. Ciągle poruszamy się po tych samych skałach i polanach, w których praktycznie z planszy na planszę nic się nie zmienia.

Polecam masochistom. Innym zamiast katowania tej gry polecam obejrzenie przepięknego filmu animowanego pod tym samym tytułem, wiem, że to nie to co dzisiejsze bajki ale niewątpliwie ma swój klimat.
Autor: m-o-07

pobierz Pocahontas, nes

Powróć do listy gier na "P"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!