Quarth

Gry na NES - QuarthGry na NES - Quarth

Doskonały shoot'em up z elementami... gry logicznej. Trzeba przyznać że to nietypowe połączenie bardzo się panom z Konami udało.

W Quarth, jak to często w shmupach bywa, ekran przesuwa się z góry do dołu, a my sterujemy statkiem kosmicznym, bądź, jak kto woli, futurystycznym samolocikiem. Do wyboru są dwie maszyny, jednak to którą wybierzemy nie ma, poza względami estetycznymi, żadnego znaczenia. Na tym kończy się podobieństwo do całej masy nesowych shoot'em upów. Z góry nie lecą na nas niezliczone hordy wrogów, których jedynym celem jest rozbicie naszego małego stateczku. Na końcu każdego levelu nie czeka na nas wielki boss uzbrojony w kilkanaście działek. W Quarth z góry spadają na nas.. różnokształtne klocki przypominjące z grubsza te znane z tetrisa. Naszym celem jest, za pomocą wystrzeliwanych kwadracików, nadanie spadającym elementom kształtu prostokąta - wówczas te znikają. Trzeba pozbyć się wszystkich klocków zanim dolecą do poziomu naszego statku, w przecwinym razie tracimy życie.

O ile na początku gry zbijanie klocków nie sprawia trudności, bo i plansza przewija się powoli, i klocków nie jest zbyt dużo, o tyle później jest coraz trudniej. Gra nabiera tempa, a układy klocków są co raz bardziej skomplikowane. W efekcie trzeba wykazać się nie lada refleksem i pomyślunkiem ;p

Teraz kilka słow o dostępnych trybach rozgrywki. Tych do wyboru jest cztery. Pierwszy to standardowa gra dla jednego gracza. W drugim dwaj graczę grają na zmianę. Kolejny, Tag Match, to tryb co-op w którym gracze wspólnie grają na jednej planszy. Ostatni tryb to rywalizacja dwóch graczy na podzielonym pionowo ekranie.

Quarth to naprawdę dobra gra dla każdego. Jeśli jesteś fanem shoot'em upów ta pozycja powinna być dla Ciebie obowiązkowa. Jeśli jesteś fanem tetrisa też nie przejdziesz obok tej gry obojętnie. A jeśli nie lubisz shmupów, a tertris jest dla Ciebie za nudny, to też zagraj bo Quarth nie jest typowym shmupem i nie jest tak nudny jak inne gry logiczne.
Autor: Gararz

pobierz Quarth z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "Q"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!