Quattro Adventure


Quattro Adventure – Składanka 4 gier, z których co najmniej jedna jest znana nam wszystkim. W jej skład wchodzi Super Robin Hood, Boomerang Kid, Treasure Island Dizzy oraz Linus Spacehead. Jest to naprawdę wyśmienita składanka, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę.

Gry na NES - super robin hoodGry na NES - Super Robin Hood


Super Robin Hood – Tej gry chyba nie trzeba przedstawiać. Jest ona wielkim hitem wśród produkcji na Pegasusa. Wyróżnia się świetną muzyką, piękną grafiką oraz zabójczą grywalnością. Jej akcja toczy się w zamku, do którego nasz bohater przyszedł, by zebrać znajdujące się w nim skarby i „mały bonusik” czekający nas na końcu gry.

Ta gra jest wyjątkowa we wszystkich aspektach. Zarówno grafika jak i audio stoją na najwyższym poziomie. Pięknie zaprojektowane układy czynią z niej prawdziwe arcydzieło. Grafika jest ładna, kolorowa i co najważniejsze bardzo płynna.

Muzyka w grze także zasługuje na pochwałę. Dla każdego poziomu zamku zaprojektowana jest inna muzyczka dogrywająca w tle. Nie jest ona z typu takich, o których znaczeniu szybko się zapomina. Wręcz przeciwnie. Jest ona o tyle ważna w grze, że niektóre pułapki na planszach działają zgodnie z jej rytmem. Prócz tego jest naprawdę ładna. Osobiście uważam, że audio w tej grze jest charakterystyczne dla Pegasusa, i zawsze będzie mi się z nim kojarzyło. To właśnie w tej grze podkład muzyczny zapamiętał mi się najlepiej, a jak słyszę piosenkę z menu to aż łezka się w oku kręci :)

Trzeba przyznać, że Super Robin Hood to gra z pewnością jedna z najlepszych wydanych na tą platformę. Przez wielu ludzi (także i przeze mnie) jest ona uważana za symbol Pegasusa. I słusznie, gdyż jak najbardziej na to zasługuje ;)

Gry na NES - Złota czwórka

Gry na NES - boomerang kidGry na NES - boomerang kid


Boomerang Kid – Niemniej ważna gra wśród całego zbioru. Jej fabuła przedstawia się następująco: Pewien chłoptaś zgubił swoje bumerangi, po czym udał się w podróż po świecie by je odzyskać.

W grze mamy trzy światy, z których pierwsza to dżungla. Każdy świat dzieli się na sekwencje układów. Zanim zaczniemy level, możemy wybrać jedną z dwóch dostępnych plansz. Nasz chłoptaś potrafi skakać, ale jest podatny na wypadki z dużej wysokości. Także podczas gry należy uważać by nie spaść ze zbyt wysoka, gdyż możemy stracić jedno z naprawdę cennych żyć. Prócz tego musimy także uważać na różne zwierzęta bądź potwory których dotknięcie także oznacza śmierć.

Audio w grze stoi na przyzwoitym poziomie. Jednakże niektórym jej dość dziwny klimat może wydawać się nieprzyjemny. Osobiście uważam, że audio nie jest najgorsze, ale mogłoby być lepsze. Dla każdego z 3 światów jest przygotowany inny podkład. Na grafikę także nie można narzekać. Jest ładna i płynna. Co prawda mogłoby być większe zróżnicowanie między układami, ale to tylko drobny szczegół.

Najbardziej Boomerang Kid wyróżnia się chyba poziomem trudności, który jest naprawdę wysoki. W tej grze nie ma czegoś takiego jak błąd. Albo przechodzisz plansze, ale przegrywasz. W grze mamy wyznaczony czas, którego nie ma zbyt dużo. Jeżeli za długo będziemy się nad czymś zastanawiać, przegramy. Zaś jeśli gdzieś nie doskoczymy bądź czegoś nie przeskoczymy, także czeka nas śmierć. Najczęściej z tego powodu, że spadliśmy ze zbyt dużej wysokości. Trzeba przyznać, że gra jest wymagająca i niektórych układów trzeba się uczyć na pamięć. Jednakże jest to przyjemna produkcja warta uwagi.

Gry na NES - złota czwórka

Gry na NES - treasure island dizzyGry na NES - treasure island dizzy


Treasure Island Dizzy – Jest to jedna z wielu gier przygodowo-logicznych z naszym znajomym jajkiem. Dizzy Po raz kolejny zmagać się musi ze złym czarownikiem Zaksem. Po drodze czeka go sekwencja różnych zagadek, kombinowania z przedmiotami itp.

W grze kierujemy oczywiście Dizzym. Może on ze sobą targać różne przedmioty do późniejszego użytku. W grze zbiera się monety, które dają punkty.

Całość przyprawiona jest o niezbyt ładną, ale charakterystyczną dla tego typu gier grafikę. Jest ona trochę kanciasta, ale posiada klimat, który teoretycznie jest symbolem całej serii. Z pewnością jednak niewtajemniczeni gracze mogą się od tej produkcji odbić właśnie przez nią.

Muzyka także nie jest mocną stroną tej gry. Utworów jest bardzo mało, i nie są najlepszej jakości.

Gdyby pokazać grę przeciętnemu graczowi, powiedziałby, że słaba. Co jednak trzyma całą resztę przy grach z te serii? Z pewnością świetne zagadki i nutka tajemnicy. No i to chyba najlepsza seria produkcji przygodowo-logicznych w historii Pegasusa, dlatego warto się z nią zapoznać ;)

Gry na NES - Złota czwórka

Gry na NES - linus spaceheadGry na NES - linus spacehead


Linus Spacehead – Jest to typowa platformówka a’la Adventure Island. Cechuje ją jednak różnorodność układów nieobecna w innych grach tego typu.

Fabuła przedstawia się następująco: Pewien kosmita rozbił swój statek na dnie morza, i teraz musi pozbierać brakujące części do swojego statku porozrzucane po całej planecie.

W grze kierujemy oczywiście Linusem, odzianym w gustowną pelerynkę oraz hełm kosmity. Potrafi on skakać i... I w zasadzie tyle. Grę jednak wyróżnia to, że nie ma powtarzalności w układach. W jednym poziomie musimy skakać po bańkach powietrza w wodzie, w drugiej zaś iść tylko przed siebie unikając przeszkód.

Grafika w grze jest ładna, kolorowa oraz płynna, co najważniejsze. Można powiedzieć, że jeżeli chodzi o oprawę graficzną, stoi ona na najwyższym poziomie.

Z Audio także jest podobnie. Całkiem ładna muzyczka idealnie dopasowuje się do klimatu gry. Jest przyjemna dla ucha i zróżnicowana. Nie powtarza się przy każdym układzie.

Jest do dosyć trudna gra. Mimo że grywalnością nie zachwyca, warto się z nią zapoznać, ponieważ jest świetną grą jeżeli ktoś chciałby się zrelaksować.

Gry na NES - złota czwórka

Ocena ogólna kartridża Quattro Adventure: 8+/10

Autor: Pacek

pobierz Quattro Adventure z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "Q"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!