Sack Of Flour

Gry na NES - Sack Of FlourGry na NES - Sack Of Flour

'Sack of flour'. Worek mąki... O co chodzi? Właśnie - dobre pytanie, bo w tej grze nie ma ani krzty fabuły. W różnych grach kieruje się lwami, kotami, ludzikami z króliczymi uszami bądź poszukiwaczami przygód z wytresowanymi psami lub ptakami drapieżnymi. Tutaj kieruje się, że tak to określę, tytułowym bohaterem.

Rundy na początku wiążą się z pochodzeniem mąki. Następnie klimat się zmienia i rozgrywka przekształca się w typowy motyw zwiedzania świata. Nie warto się tym jednak przechwalać, bo rund jest mało. Gracz ma do pokonania plansze, w których część platform może się zmieniać w element tła przy użyciu rozstawionych w różnych miejscach drzwi. Ten ‘mechanizm’ działa też w drugą stronę i jest odwracalny, wystarczy udać się do drzwi i wybrać odpowiednią ‘alternatywną, negatywową’ wersję planszy. Rodzajów wrogów jest kilka, wszystkie mogłyby się zmieścić na jednej etykiecie kartridża. Muzyka na początku jest, subiektywnie rzecz ujmując, nostalgiczna. Może się spodobać lub nie, ale jedno jest wiadome - jej jakość nie należy do pierwszej klasy. Muzyka w kolejnych etapach rozgrywki nawet na drugą klasę jakości by się nie załapała.

Gra jest dość łatwa, jednak trudność może sprawiać odróżnienie platform od tła. Ponadto wrogowie mogą zaskakiwać i trzeba znaleźć sposób na uniknięcie ich. Są także sytuacje, w których trzeba się wykazać refleksem, by dosięgnąć lub przywrócić platformy.

Można jeszcze napomknąć, że podobno miały być w grze klucze do drzwi i boss’owie. Trudno napisać, co o tym sądzić. W przypadku wzbogacenia gry o klucze być może łatwiej byłoby decydować, kiedy drzwi są potrzebne, albo wręcz odwrotnie – wykorzystałoby się klucz w niewłaściwym momencie. Wpływ na rozgrywkę zależałby od umiejscowienia i ilości kluczy. Natomiast poruszając temat boss’ów - są pod koniec rundy miejsca - tak jakby szczątki po próbie umieszczenia końcowych walk. Nie warto jednak płakać nad rozlanym mlekiem (a raczej nad rozsypanym zbożem).

Gra ma wiele niedociągnięć. Gdyby tak proponować wypróbowanie tej gry, mógłby ktoś narzekać, że zabrane zostało mu kilka-kilkadziesiąt cennych minut, które można wykorzystać w inny sposób. Mimo to – warto choć raz wcielić się w wyruszający w świat worek mąki.
Autor: ferret

pobierz Sack Of Flour, nes

Powróć do listy gier na "S"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!