Sesame Street Countdown

Gry na NES - Sesame Street CountdownGry na NES - Sesame Street Countdown

To już ostatnia z serii gier o Ulicy Sezamkowej, tym razem jednak w innej formie niż poprzednie. Mianowicie Sesame Street Countdown to nauka matematyki w formie przystępnej dla dzieci platformówki. Głównym bohaterem jest Liczyhrabia, nieszkodliwy wampir, który jak wskazuje jego imię, uwielbia liczyć.

Na początku mamy do wyboru dwie formy poruszania się bohaterem: Hop - skacząc i Run - idąc. Gra polega na odnalezieniu na planszy cyferki, którą losujemy na początku każdego etapu. Aby przejść dany poziom musimy tych cyferek znaleźć określoną ilość (wskazują ją kreski w prawym górnym rogu pod symbolem błyskawicy), więc szukajcie uważnie. W lewym górnym rogu natomiast znajduje się ilość pomyłek, których możemy dokonać. Na planszy możemy oprócz cyferek znaleźć jeszcze balony ze znakiem zapytania, przenoszą nas one do rund bonusowych, gdzie analogicznie też musimy odszukać odpowiedniej cyfry. Gdy dane zadanie rozwiążemy prawidłowo, Liczyhrabia oznajmia to głośnym śmiechem :P Warto zauważyć, że ma on również charakterystyczny wampirzy akcent.

Pod względem graficznym gierka jest bardzo przyjemna, a śmiech hrabiego naprawdę rozbrajający. Można więc ją śmiało polecić do nauki rozpoznawania cyfr a przy okazji nauki liczenia po angielsku.

Ocena: 4,5/10

Autor: m-o-07

pobierz Sesame Street Countdown, nes

Powróć do listy gier na "S"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!