Snow Bros

Gry na NES - Snow BrosGry na NES - Snow Bros

Snow Bros to gra wydana przez Capcom w 1991r. Fabuła: Król Scorch postanowił opanować świat, lecz na przeszkodzie stali mu książę Nick i Tom. Znalazł sposób aby ich pokonać - zmienił ich w bałwanów. Następnie podbił ich kraj -Whiteland. Najechał także na Snowland i porwał księżniczki Teri i Tinę. Nasi bohaterowie postanowili je uratować i przywrócić pokój w obu królestwach. W grze sterujemy bałwanem w niebieskim stroju (lub tym i drugim w stroju czerwonym, gdy gramy na dwie osoby). Naszym zadaniem jest zlikwidowanie przeciwników z każdej planszy (jest ich 50).

Robimy to rzucając w nich śniegiem, przez co stają się kulami. Potem taką kulę popychamy. Jeśli trafimy w innego przeciwnika to dostajemy bonus, który możemy zebrać (np. dzięki jednemu z nich poruszamy się szybciej). Po drodze spotykamy różnorodnych przeciwników z odmiennymi zachowaniami (np. jedni zieją ogniem, a inni tylko poruszają się po planszy). Po dziewięciu kolejnych rundach walczymy z bossem. Po jego pokonaniu mamy możliwość wylosowania jakiegoś bonusu.

Po przejściu gry, Nick i Tom uratowali księżniczki, a po ich pocałunku odzyskali swój dawny wygląd. Na koniec pobrali się i do końca żyli szczęśliwie. Moim zdaniem to całkiem niezła gra. Oprawy graficzne i dźwiękowe stoją na przyzwoitym poziomie. Jedno, do czego mogę się przyczepić to ilość dodatkowych szans. Jest ich po prostu za dużo co ułatwia rozgrywkę. Ogólnie polecam tą grę.

Ocena: 7+/10

Autor: zxcv

pobierz Snow Bros, nes

Powróć do listy gier na "S"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!