Soccer

Gry na NES - SoccerGry na NES - Soccer

Ile powstało gier opartych na grze w piłkę nożną... Pora ruszyć jeden z pierwowzorów tego pomysłu na Pegasusa. Mowa oczywiście o jakże legendarnym tytule - Soccer! Jednak jak na 1985 rok szału nie ma... W sumie to dobrze, że na tym cały nesowy futbol sie nie zakończył :)

Cel gry jest prosty - nie ma tu żadnego systemu pucharowego czy innego ustrojstwa. Ta gra ma służyć po prostu grze na dwóch graczy, z kumplem lub komputerem. Do wyboru jedna z siedmiu drużyn narodowych, potem dobieramy tylko poziom umiejętności gracza CPU (w skali 1-5), długość jednej połowy (15, 30 lub 45 min.) i można grać!

Co nieco o tym sposobie gry. Nie spotkasz tu żadnego zaawansowanego dryblingu czy spektakularnych podań. Nie ma co kiwać, wystarczy biec i unikać zawodników przeciwnika, a wygraną masz w kieszeni :D Strzały na bramkę to już w ogóle czysta finezja - wystarczy nakierować wskaźnik przy linii bramkowej na miejsce, w którym nie stoi bramkarz, a gol niemal murowany. Oczywiście, w grze z kumplem czy koleżanką rzecz ma sie troszke inaczej, ale jednak szanse obu stron przeważnie są wyrównane.

No to może co nieco o stronie technicznej. Grafika typowa dla produkcji Nintendo - prosta, bez szczególnej różnorodności, ale też nie drażniąca. Za to muzyka - brawa dla kompozytora :D Do całego systemu rozgrywek pasuje idealnie, rzekłbym dodaje komizmu do całej oprawy. Bo mimo, że jak na swoje lata wydawała sie poważną produkcją, o tyle dziś może przyprawiać o większy uśmiech na twarzy :)

Tak więc, jeżeli nie próbowałeś, to naturalnie spróbować wypada, w końcu nie każda gra to klasyk. Soccer mimo swojej prostoty dziś nadal może dać troche zabawy, więc ściągaj roma i graj! :)
Autor: Orlasek

pobierz Soccer z pegasusa, nes pobierz Soccer pl z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "S"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!