Spider-Man - Return of the Sinister Six

Gry na NES - Spider-Man - Return of the Sinister SixGry na NES - Spider-Man - Return of the Sinister Six

Spiderman - Return of the Sinister Six to chyba jedyna opowieść o znanym i lubianym Człowieku-Pająku, ktora ukazała się na konsole NES/Pegasus. Forumowicze uważają tę grę za totalny niewypał, jednak nie patrząc pod kątem fanów Spidermana można tę produkcję uznać za nienajgorszą. Dlaczego? Zapraszam do lektury.

Gra ta to oczywiście platformówka, sterujemy oczywiście Spidermanem, który ma za zadanie oczywiście powstrzymać tytułową Złowrogą Szóstkę. Dokona on tego (z Twoją, o Graczu, pomocą) oczywiście niszcząc hordy przeciwników wysłanych przez Szóstkę, i neutralizując pod koniec niektórych etapów jednego z jej członków. Gra ta zawiera elementy zręcznościowe, wymagające spostrzegawczości, jeden moment dosyć głupi, jeden, z którego wyjść (bez wciskania klawisza RESET) się chyba nie da... i tyle. :P Co do tych wymagających spostrzegawczości, mam tu na myśli sposób odłączenia Electromena od ciągle podładowującej jego energię aparatury. Jest tam taki wichajster, który... chyba powiedziałem już wystarczająco wiele. :P Muszę się do czegoś przyczepić, a mianowicie do toporności skoków Spidermana. Powiem wprost: większą swobodę ruchu ma już Marian, chociaż wydawałoby się, że hydraulik nie ma szans w starciu z człowiekiem o zmodyfikowanym kodzie genetycznym. :P
Gra nie jest kosmicznie trudna, problemy mogą pojawić się tylko przy bossach, ale zręczne palce wyćwiczone w ciągu wielu lat grania na Pegasie powodują, że niestraszni nam bossowie. ;) Jednak jeszcze słowo odnośnie trudności: mamy tylko jedno życie i jedno continue, więc dbajmy o nie tak, jakby nie było nasze. Gra ta wyznaje tą samą zasadę co Super Robin Hood - "Nie hardkorzyć, bo nam gierka nia da pożyć". Życie możemy stracić już w pierwszym etapie, jeśli nie będziemy patrzeć pod nogi. Długa ta gra nie jest, maksimum godzinka i rach-ciach! Sinister Six w piachu :P Niemniej jednak, nie możemy się czuć bezpiecznie, cały czas towarzyszy nam uczucie grozy, głównie ze względu na muzykę i grafikę. Ale o nich w oczywiście oddzielnym dziale. :)

Grafika jest chorobliwie ponura, ciemne lokacje, ubrane w kolory przyprawiające o mdłości, muzyka taka, jakby Spideman miał właśnie pogrzeb, powodują, że gra mimo łatwości w pokonywaniu przeciwników, powoduje przyśpieszenie akcji bicia serca na każdym kroku. Tym bardziej, że panowie z LJN postarali się, jeśli chodzi o stworzenie bestyji. W późniejszych etapach czyhają na nas stwory, które nie dość, że wyglądają szkaradnie, to mogą nas odesłać do nieba w przeciągu 2-3 sekund. Ale takie elementy grozy podobają się mi i mam nadzieję, że Wam również przypadną do gustu.

Przeczytałem dużo opinii w Internecie na temat tej gry, a większość była na "nie". Głównie dotyczyły ona braku realizmu ze strony ataków Spidermana. Hmmm, teraz komu tę grę polecić... no cóż, trochę głupio to zabrzmi, ale przede wszystkim fanom Spidermana, którzy zniosą wszystko, i tym, którym Spiderman jest obojętny, którzy traktują go jako bohatera przede wszystkim gry, a nie komiksów. Wszystkim fanom Spidermana, którzy uważają, że powinien on strzelać do wrogów pajęczyną, polecam gry na bardziej zaawansowane konsole. Moja ocena w stosunku do gry będzie mimo wszystko wysoka.

Gry na NES - Spider-Man - Return of the Sinister Six

Autor: Jaro

pobierz Spider-Man - Return of the Sinister Six z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "S"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!