Mario 2 (Super Mario Bros. 2)

Gry na NES - Super Mario Bros. 2Gry na NES - Super Mario Bros. 2

Firma Nintento America po nie przyjęciu na rynek gry Super Mario Bros – The Lost Levels postanowiła że musi szybko wypuścić nową wersję Maria który będzie trafiał w gusta Amerykańskiego odbiorcy.

Wersja która trafiła do Ameryki, nazwana „Super Mario Bros 2” ( w Japonii znana jako „Super Mario USA” ) to nic innego tylko przerobiona wersja mało znanej gry Yume Kojo: Doki Doki Panic. Zauważalne są niesamowite różnice pomiędzy pierwszą pierwszą częścią SMB a drugą co jest wynikiem chamskiego przerobienia gry Yume Kojo, jednak właśnie ta część utrwaliła pewne elementy świata gry które już zostały do tej pory (takie jak przeciwnicy, królestwo czy postacie takie jak Toad );p

Już na pierwszy rzut oka dostrzegamy zasadniczą różnicę: mamy do wyboru jedną z czterech postaci, a każda postać ma inne „atrybuty”.

Tak więc mamy uniwersalną postać Maria który jest prawdziwym średniakiem we wszystkim, co sprawia że jest dobry do każdego etapu, mamy postać Luigi’ego który potrafi wysoko skakać i po przez machanie nogami dłużej spadać, możemy też wybrać Księżniczkę która mimo że najwolniej „podejmuje” przedmioty warzywa itp. To potrafi podczas skoku przelewitować pewien odcinek oraz małego, szybkiego Toada który mimo że najszybciej wyciąga warzywa to skacze jak łajza - krótko i nisko.

W grze Yume Kojo: Doki Doki Panic można było wybrać pomiędzy Tata, Bratem, Mamą oraz Siostrą którzy mieli takie same zdolności jak wyżej wymienieni).

Rozgrywka wygląda dość zaskakująco jeżeli ktoś przyzwyczaił się do poprzedniej części, skok na przeciwnika nie zabija go, leczą nas wyciągane z ziemi serca(!) i nigdzie nie ma płonącego kwiatka pozwalającego strzelać ogniem. Zamiast tego otrzymujemy pastewny arsenał buraków i innych warzyw które rzucone we wroga sieją śmierć i zagładę. Możemy również jak broni użyć wrogów, których po podniesieniu możemy rzucić we wrogów, jak i różnych przedmiotów takich jak klucze czy bomby. Nasza postać zaczyna grę z dwoma życiami, które da się zwiększyć po znalezieniu flakonu z tajemniczą miksturą i rozbiciu jej w odpowiednim miejscu, daje nam to dostęp do alternatywnego świata czy jak to nazwać, gdzie można znaleźć muchomora zwiększające życie oraz pieniądze które potem wydamy na grę na jednorękim bandycie na którym możemy wygrać dodatkowe 1up’y

Gra która jest hakiem okazała się na tyle dobra, że stworzyła podwaliny pod świat Maria oraz wyznaczyła kierunek w jakim będzie zmierzać tworzenie światów kolejnych części :)
Autor: Potak

Super Mario Bros. 2 z pegasusa do pobrania, Super Mario Bros. 2 nes

Powróć do listy gier na "M"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!