Sword Master

Gry na NES - Sword MasterGry na NES - Sword Master

Sword Master to wydana w 1990 roku platformówka, w której głównym bohaterem jest rycerz w lśniącej zbroi, a naszym zadaniem, jest pokonanie całego zła, które napotkamy w zamku.

Jeśli myślicie, że będzie to podróż łatwa, krótka i przyjemna, jesteście w ogromnym błędzie. Nasz heros (a dokładniej dwóch, ponieważ jest możliwa zamiana w maga, ale jakoś skorzystałem z tego tylko raz) uzbrojony w miecz oraz tarczę będzie musiał przemierzyć kilka etapów, od lasu, przez wioskę, lochy w zamku, kończąc na innym wymiarze oraz walka z… tego nie zdradzę, przekonacie się sami, gdy już odpalicie tę grę.

A opłaca się! Gra, która was pożre, wypluje, jeszcze raz pożre i przełknie. Będziecie przy niej biadolić, narzekać, złorzeczyć… ale gdy waszym oczom ukażą się napisy końcowe, będziecie czuli dziką radość i satysfakcję. Ja tego nie przeszedłem, zatrzymałem się na ostatnim bossie, ale i tak byłem z siebie dumny. Trzeba być nieziemsko zręcznym, by ukończyć tę grę. Nasza tarcza może ochronić nas od ataków dolnych i górnych, a jest to bardzo przydatna opcja. My z kolei naszym mieczem możemy zaatakować tak jak przeciwnicy, a do tego dochodzi atak z wyskoku. Jednak tu każdy przeciwnik jest naprawdę wymagający, zaczynając od zwykłego nietoperza!!!

Niestety, jest mało rodzajów przeciwników. Często za to wypadają na nas bossowie, np. czarny rycerz lub barbarzyńca z toporem. Wtedy musimy być maksymalnie skupieni, by porę zablokować ciosy rywala.

Wypadałoby coś jeszcze wspomnieć o zdobywanym doświadczeniu, ale powiększa nam ono tylko pasek zdrowia.

Grafika jest uboga, ale ostatni boss potrafi przestraszyć rozmiarami. Muzyka bardzo mi się spodobała, ponieważ jest dynamiczna, dzięki czemu idealnie przypasowuje się w tę grę.

Jeśli macie wyśmienitą zręczność, ściągajcie i przechodźcie. Gra jest tego warta. Jeśli nie możecie pochwalić się zręcznością, a do tego wolicie łatwe gry – trzymajcie się od niej z daleka.
Autor: SzuSzu19

pobierz Sword Master z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "S"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!