Tank 1990

tank pegasustank pegasus

Tank (Battle City) jest grą stworzoną przez firmę Namco w 1985.

Gra polega na zniszczeniu za pomocą czołgu wszystkich 20 wrogich pojazdów które znajdują się na planszy, oraz obrony "orzełka" który jest naszą bazą.

W grze występują power upy w postaci migających czołgów które gdy się zestrzeli to pojawi sie w losowo wybranym miejscu.

power upy:

symbol czołgu - extra life

gwiazda - ulepszenie naszego czołgu
* 1 gwiazda - szybsze strzelanie i zmiana wyglądu czołgu
* 2 gwiazda - znów szybsze strzelanie i zmiana wyglądu czołgu
* 3 gwiazda - zmiana wyglądu i możliwość niszczenia stalowych ścian

Bomba - niszczy wszystkie wrogie czołgi jeżdżące po mapie

Zegar - chwilowo zatrzymuje czas

Łopata - zamienia ściany naszej bazy na stalowe

Hełm - chwilowa nieśmiertelność

Pistolet - ulepszenie czołgu do maksymalnego poziomu gwiazd,

W grze są trzy tryby:

1 Player - w którym gramy żółtym czołgiem i pokonujemy pojazdy przeciwnika, jest to zdecydowanie najtrudniejszy tryb ponieważ trzeba atakować wrogie pojazdy, a jednocześnie kontrolować okolice orzełka.

2 Players - Tryb 2 players sprawia najwięcej przyjemności. Gramy jednocześnie z 2 graczem (1 player żółtym czołgiem a 2 player zielonym). Zazwyczaj 1 osoba jedzie rozwalać wrogie czołgi a druga "pilnuje orzełka".

Construction - W tym trybie budujemy własną planszę co jest drugim największym atutem tej gry. Po stworzeniu planszy włączając tryb 1 players lub 2 players mamy możliwość zagrania na stworzonej przez nas planszy. Zazwyczaj tworzenie map kończyło się obwarowaniem orzełka murem nie do przebicia, albo rysowaniem kompletnych abstrakcji:P

Gra ogólnie prezentuje się średnio, muzyki brak, grafika kiepska, ale mimo wszystko dawka grywalości jaką dają dwa ostatnie tryby jest po prostu wielka, i chyba właśnie to sprawiło że gra Tank stała się tak popularna.
Autor: Potak

czołgi z pegazusa, pobierz, nes tank, pegasus tanki

Powróć do listy gier na "T"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!