Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Arcade Game

Gry na NES - Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Arcade GameGry na NES - Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Arcade Game

Teenage Mutant Ninja Turtles II – The Arcade Game to bijatyka 2D, która polega tylko i wyłącznie na zabijaniu hordy przeciwników, mających za zadanie to samo zrobić z tobą. Gra wyszła spod ręki Konami w roku 1991.

Co odnośnie fabuły? Niewiele z początku, fabuła rozwija się wraz z przechodzeniem kolejnych misji. Początek wskazuje na to, że żółwie mają za zadnie uratować April z płonącego budynku. I właśnie w tym budynku rozgrywa się cała scena pierwsza. Po pokonaniu pierwszego bossa Shredder porywa April, a my wyruszamy za nim.

Co dalej, przekonajcie się sami, grając jednym z czterech dostępnych żółwi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrać we dwóch. Oprócz wspomnianego płonącego budynku, do zwiedzenia będą jeszcze ulice Nowego Jorku, kanały Nowego Jorku, w jednym etapie ujrzymy zaśnieżony NY, a w ostatniej rundzie będziemy spacerować po bazie wroga. Czeka na nas blisko 700 wrogów w 7 dosyć długich scenach. Zabić ich można niestety tylko naszą bronią (zależną od wybranego żółwia) bądź korzystając z rzadko występujących pomocy takich jak wybuchające beczki, hydrant czy świeczniki. Co gorsza, mamy tylko 3 ciosy: typowy (klawisz B), z wyskoku (podczas skoku klawisz B) i specjalny (A i natychmiast B). No, a wrogów niemało, lecz ok. 80% wszystkich to ninja. Do wyboru, do koloru, z bronią palną lub białą, ale jednak ninja. I wszystkich wrogów tego typu najlepiej zabić atakiem specjalnym. No, a co oprócz ninja? Tutaj naszymi rywalami oprócz bossów będą mechaniczne psy, jakieś takie grzybkopodobne stwory, czasem magiczne tygrysy. Jest jeszcze kwestia bossów, bo chociaż jest ich dziewięciu, to sposób na co najmniej 5 z nich to ataki z wyskoku. Do pokonania poza samym Shredderem będą wrogowie znani z komiksów.

Czas na matematyczny punkt widzenia. Mamy 3 życia na każde z trzech continue, plus 1 życie za każde 200 punktów. W Adventure Island czy Contrze byłby to raj, tu tak pięknie nie jest, bo jeden przeciwnik zabity to dokładnie jeden punkt. W tę pulę wliczane są również bossy, a licznik punktów nie zeruje się po użyciu continue.

Tyle obiektywizmu, pora na opinie. Gra moim zdanie wystarczająco długa, żeby się wgrać, nie narzekać że to już koniec i nie lamentować, że za długa. Myślę jednak, że niewielka liczba urozmaiceń powoduje, że to gra na jeden raz. I to nudny.

Jeszcze kwestia grafiki i muzyki. Grafika jak na rok ’91 jest skromnie powiedziawszy słaba podczas gry, za to dobra w przerywnikach. Muzyka to klimaty znane z gier z turtlesami, dźwięki nie są złe.

Komu polecić tę grę - może temu, który lubi w łatwy sposób pokonywać hordy wrogów i ma pewność, że nie będzie się nudził/-a. Bo gra sama w sobie zła nie jest, ale jest żmudna i nudna. A jeśli lubisz te sympatyczne żółwie, po tę grę sięgasz na własne ryzyko. Lepiej wybierz TMNT: Tournament Fighters, jest lepsza od tej, której opis właśnie przeczytałeś.

Gry na NES - Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Arcade Game

Autor: Jaro

pobierz Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Arcade Game z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "T"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!