Terminator 2 - Judgment Day

terminator 2 z pegazusaterminator 2 z pegazusa

Terminator 2 na zawsze zapadł mi w pamięć i jest tytułem, w który lubię sobie pograć,ponieważ jest najlepszą grą zrobioną na podstawie filmu jaka tylko została wydana na NES/Pegasusa.

Gra jest sensownie zrobiona, nie ma jakichś błędów, a jak na grę zrobiona na podstawie filmu nie występują w niej jakieś większe odstępstwa od fabuły filmowej :P

Głównym atutem tej gry jest niesamowity klimat i mroczność, co stoi w kontraście do większości jazgoczących i piszczących tęczo-gier na NES-a :)

Samo intro ukazujące połowę postaci Arnolda, a połowę terminatora sprawiło, że będąc małym dzieciakiem dywan wokół mnie robił się mokry i ciepły :P

Sama grafika prezentuje się bardzo dobrze, wystarczy zobaczyć screena z Arnoldem by zrozumieć cały klimat tej gry :) Dodatkowo świetny motyw (i znowu jakże klimatyczny :P) z tym co się pojawia na ekranie gdy się naciśnie przycisk "Pause", lub pojawiającym się przed każdą misją oknem "Mission Parameters".

Muzyka nakręca jeszcze bardziej nastrój, jest troszkę tajemnicza i wspaniale komponuje się z całą grą.

Gra jest bardzo zróżnicowana, każdy etap jest całkowicie inny od poprzedniego, nie można narzekać na monotonność.

W pierwszym etapie nie mamy broni, więc musimy dojść do baru by zdobyć harleya i broń. Wrogów okładamy pięścią, przedzieramy sie przez parking ciężarówek pełnego harleyowców i chuliganów :P

W następnym etapie musimy znaleźć Johna Connora, jeździmy na harleyu przez wyschnięty kanał oraz uciekamy przed ciężarówką, by znaleźć gówniarza. Musimy otwierać sobie drzwi w bramach tak jak w filmie, czyli strzelając w nie.

Później tak jak w filmie dostajemy zakaz zabijania, więc by uwolnić matkę Johna z zakładu psychiatrycznego możemy tylko strzelać po nogach. Wszędzie biegają policjanci z rewolwerem lub sanitariusze z pałami, a my biegamy od pokoju do pokoju szukając Sary.

Czwartym etapem jest budynek korporacji Skynet, który musimy wysadzić materiałami wybuchowymi. Oczywiście tak jak w filmie walczymy z oddziałem antyterrorystycznym.

Ostatni etap to huta w której ostatecznie rozprawiamy się z T 1000 wrzucając go do płynnego żelaza. Niesamowita miodność, duża grywalność, zróżnicowanie poziomów oraz dobra mroczna grafika zarówno samej gry jak i przerywników na których widzimy rozmowy (naprawdę dobrze oddane twarze aktorów) to nie jedyne plusy tej gry więc nie zostaje mi nic innego niż gorąco polecić Terminatora 2 :)
Autor: Potak

pobierz terminator 2 pegasus, nes

Powróć do listy gier na "T"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!