Toki

Gry na NES - TokiGry na NES - Toki

"Zła ręka Bashtar schwytała uroczą Miho, a jej wybranek, silny Toki, również został dosięgnięty czarnoksięskim podmuchem. Teraz, zamieniony w drobną małpkę, Toki musi zaryzykować niebezpieczną podróż, aby uwolnić Miho i odzyskać utraconą ludzką formę."

Tak rozpoczyna się nasza historia w platformowej grze ,,Toki". Nie ma to jak po raz 3218945323 ratować damę z opresji;)

Po raz pierwszy zetknęłam się z tą grą w wersji na konsolę Amiga i muszę przyznać, że bije ona na głowę swoją poprzedniczkę, co oczywiście wynika z większych możliwości jakie dawał ten komputer niż konsola NES. Ale i ta Toki zasługuję na poświęcenie jej kilku dłuższych chwil.

Ze wszystkich słów wstępu podkreślone winno być słowo ,,niebezpieczna" odnoszące się do podróży. Co jak co, ale gra jest naprawdę trudna i wymagająca od gracza dużej zręczności. W późniejszych poziomach jest to już czasem frustrujące, kiedy po raz setny nie udaje nam się przejechać bezpiecznie mosiężnym wagonikiem (a może był z brązu:P?). Zła czarownica zsyła na nas tysiące niebezpieczeństw, poczynając od zwierząt i ptaków - na przedziwnych uszatych stworach kończąc. Nie wspominając już nawet o bossach na koniec każdego poziomu, przy których tworzeniu programiści wykazali się niebywałą kreatywnością (przykładem może być chociażby ten wyglądający jak zmutowany krab, który usiłuje zabić nas wypluwając z siebie literki, co więcej - układające się w słowo BURP, co znaczy dosłownie ,,bekać":P). Na samym końcu czeka nas zaś starcie z samą Bashtar, tylko dla graczy o mocnych nerwach i wytrzymałych joystickach;)

Jeżeli chodzi o grafikę, to jest ona raczej na plus - może nie tak ładna jak w niektórych NES-owych pozycjach, ale kolorowa i żywa i po prostu nie przeszkadza w rozgrywce - wszystko jest wyraźne i przejrzyste. Muzyka dość ciekawa, ale ogromnym minusem jest to, że w każdym poziomie (oprócz ostatniego) jest ona taka sama. Po kilku godzinach gry powoli może stać się irytująca. W wersji na Amigę każdy poziom ma swój motyw muzyczny, i tam doznania dźwiękowe są zdecydowanie przyjemniejsze.

Gra bardzo wciąga, może nam zapewnić godziny świetnej rozrywki. Może nawet uda nam się dotrwać do 3, albo nawet 4 levelu;) Tnij i siecz, ot cała filozofia. Choć patent stary, to jakże niezawodny:D

Polecam "Toki" wszystkim graczom, a zdecydowanie tym, którzy lubią wyzwania. Dla panów pozycja obowiązkowa - w końcu nie chcemy, żeby ktoś inny sprzątnął nam taką blond-seksbombę sprzed nosa;)?

Ocena: 7/10

Autor: kasiappp111

pobierz Toki, nes

Powróć do listy gier na "T"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!