Tom & Jerry and Tuffy

Gry na NES - Tom & Jerry and TuffyGry na NES - Tom & Jerry and Tuffy

Tom & Jerry and Tuffy to gra bazująca na kultowym serialu animowanym „Tom i Jerry”. Bohaterami tejże bajki była sympatyczna mysz Jerry, i równie sympatyczny kot Tom. Oczywiście obydwoje prowadzili ze sobą intensywną wojnę. Podobnie jak w bajce, także i w grze nie pałają do siebie miłością. Jednakże gra zapamiętała się z pewnością większości z nas jedną, ważną cechą: Zróżnicowaniem.

Fabuła jest następująca: Tom porywa bratanka Jerrego, który zowie się Tuffy, i więzi go na strychu. Zadaniem naszego myszona jest uratowanie Tuffyego z rąk Toma. Nie jest to jednak takie proste, na jakie się wydaje. Bowiem mysz ma przed sobą do pokonania szereg układów z masą przeciwników.

W grze kierujemy oczywiście Jerrym. Całość to platformówka a’la Chip & Dale. Skaczemy po różnych platformach, unikamy przeszkód, zabijamy przeciwników aż w końcu dochodzimy do zakończenia układu. Jerry do dyspozycji ma różne bronie, z czego najważniejszą (i zdaje się najlepszą) są kropelki wody, których posiada nieskończenie wiele. Kiedy atakujemy, mysz ciska kropelkę przed siebie. W grze napotkamy setki różnych przeciwników. Jedną z większych zalet tejże gry jest właśnie to, że co krok spotykamy nowego wroga, poruszającego się tudzież atakującego w inny sposób. Ta innowacyjność sprawia, że nigdy (nawet w tym samym układzie) nie odczuwamy monotonności.

Jeżeli nasza mysz zostanie zaatakowana, traci jedno z trzech serduszek. Jeżeli straci je wszystkie, automatycznie pozbawiony zostanie jednego życia. Tutaj należy wspomnieć, że gra jest wymagająca, i z pewnością potrzeba przy niej cierpliwości. Jeżeli jest się nieostrożnym, serduszka traci się bardzo szybko. Na szczęście jesteśmy w stanie je odzyskać zbierając małe i większe kawałki sera w układzie. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to dosyć trudna gra. Na koniec każdej sekwencji układów czeka nas starcie z Bossem, czyli Tomem. Za każdym razem wygląda ono inaczej jednak zawsze jest ciekawe. Wraz z postępami w grze, walki są coraz trudniejsze.

Jedynym mankamentem gry jest to, że przeciwnicy odnawiają się za każdym razem jak miejsce ich pobytu zniknie z ekranu. Jako że na planszy często wraca się do tych samych miejsc trzeba pokonywać tego samego przeciwnika kilka razy.

Jeżeli chodzi o audio, w tej grze stoi na najwyższym poziomie. Muzyka wzorowana jest na oryginalnych dźwiękach z serialu animowanego. Nie ma jakiegoś mechanicznego oddźwięku ani nic z tych rzeczy. Po prostu czysta, dosyć dynamiczna muzyka, która bardzo uprzyjemnia grę. Nie jest ona dźwiękiem z typu takich, na które szybko przestajemy zwracać uwagę. Wręcz przeciwnie: Odgrywa ona ważną rolę.

Jeżeli chodzi o grafikę, także muszę pochwalić. Ładnie zaprojektowane poziomy, wielka różnorodność przeciwników oraz płynne animacje. To wszystko sprawia, że grafika staje się przyjemna dla oka. Trzeba przyznać: Grafikę zrobili naprawdę ładną

Tom & Jerry and Tuffy to gra naprawdę wyjątkowa. Każdy dzieciak, który lubił oglądać przygody Toma i Jerrego w telewizji był nią zachwycony. Jest wymagająca, ciekawa i innowacyjna. Mimo upływu czasu gra dalej jest ponadczasowa, i z pewnością można powiedzieć, że zapisała się jako epicka na łamach historii Pegasusa.
Autor: Pacek

pobierz Tom & Jerry and Tuffy z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "T"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!