Track & Field

Gry na NES - Track & FieldGry na NES - Track & Field

Track & Field, czyli jedna z olimpiad, która trafiła na konsole NES. Produkcją tą zajęło się Konami, a data wydania to1987 rok. Co tu dużo mówić, przechodzimy do rozgrywki. Gra ta składa się z ośmiu dyscyplin:
  • bieg na 100 metrów
  • skok w dal
  • bieg na 110 metrów przez płotki
  • rzut oszczepem
  • strzelanie do dysków
  • trójskok
  • łucznictwo
  • skok wzwyż

a każda z nich wymaga odpowiedniego czasu, długości lub wyniku. Jeśli nam się uda przechodzimy do kolejnej konkurencji, jeśli nie… cóż, było miło, ale się skończyło. Nie ma przebacz, grę trzeba zacząć od początku. A co jeśli przejdziemy skok wzwyż? Wracamy ścigać się na 100m, mając mniej czasu, a na kolejnych konkurencjach z przymusem dalszego skoku/zdobycia lepszego wyniku. I tak do napisu Game Over. Tak, ta gra nie ma końca, gramy dopóki któryś etap będzie za trudny.

Ale żeby tak nudno nie było, to oprócz zwiększanego z każdą serią dyscyplin poziomu trudności, możemy zaprosić drugiego playera i przechodzić dyscypliny na przemian (z wyjątkiem biegów, tu ścigamy się na jednym ekranie). Player 1 gra białoskórym olimpijczykiem, Player 2 dysponuje siłami czarnoskórego sportowca. Poza tym możemy pobić rekord w każdej dziedzinie, choć jest to nie lada wyczyn… dla tych którzy nie mają Autofire, bo ta opcja grę znacznie ułatwia w 6 dziedzinach. A jeśli mamy nie lada szczęście to możemy ujrzeć wróżkę, kreta, kota, kosmonautę, czy statek UFO. Aby takie cuda zobaczyć należy wykonać odpowiednie czynności w poszczególnych dziedzinach. W biegach należy mieć taki sam czas jak nasz oponent (a że liczone są setne sekundy, to nie jest łatwy wyczyn), w skoku wzwyż musimy 3 razy z rzędu wykonać skok, w rzucie oszczepem należy cisnąć nim ponad ekran itd. Co jest plusem dla tej gry, można sobie konkurencję wybrać, więc jeśli masz zamiar wykonać trójskok, to bez obaw, nie będziesz musiał/-a przechodzić wcześniejszych dyscyplin.

Oprawa video-audio. Grafika słaba, muzyka (albo raczej dźwięki, bo momentów, w których będziemy słyszeć muzykę jest jak na lekarstwo) jeszcze gorsza, ale to rocznik ’87, więc nie ma się czemu dziwić.

Gra nie powala, ale ponieważ niewiele jest gier tego typu, można po nią sięgnąć. Może się spodobać nie tylko pasjonatom sportu, ale też osobom, którzy marzyli o pobiciu rekordu świata w skoku w dal, czy biegu na 100 metrów.

Gry na NES - Track & Field

Autor: Jaro

pobierz Track & Field z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "T"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!