Treasure Island Dizzy

Gry na NES - Treasure Island DizzyGry na NES - Treasure Island Dizzy 2

Treasure Island Dizzy, to druga z kolei gra z legendarnym Jajem w roli głównej (a pierwsza na 8-bitowe konsole Nintendo). Mamy tu do czynienia z przygodówką z elementami gry logicznej oraz platformowej.

Jest to jedna z najtrudniejszych gier z serii Dizzy, w odróżnieniu od późniejszych produkcji, w tej części nie wprowadzono jeszcze "paska energii", przez co nasze kochane jajo ma ledwo jedno życie, które kończy się przy pierwszym lepszym kontakcie z przeciwnikiem. Poziom trudności zawyża również bardzo ograniczone miejsce na ekwipunek, możemy nosić przy sobie tylko 3 przedmioty (ale w sumie ile można upchnąć pod skorupą :p), teoretycznie jest to do opanowania i nie sprawia trudności, ale jeśli się przez przypadek zostawi sprzęt do nurkowania na pierwszym miejscu wśród ekwipunku i pod wodą zbierze jakiś przedmiot, "wyrzucając" tenże sprzęt, to można się wkurzyć :p Poziom trudności z pewnością wpływa trochę na tzw. grywalność, ale jak już się nauczy odpowiednio zarządzać naszymi zasobami oraz opanuje częste "toczenie" się bohatera po wykonanym skoku, to gra się nad wyraz przyjemnie :p

Oprawa audiowizualna w Treasure Island Dizzy jest przyzwoita, w sumie nie ma się czego czepiać, widziałem ładniejsze gry, ale i wiele brzydszych. Warto też wspomnieć jaki jest cel gry, fabuła - tym razem nasze jajo nie musi nikogo ratować, a po prostu odnaleźć wszystkie elementy swojej łodzi, by wrócić do rodzinnej wioski (oprócz tego trzeba zebrać 30 monet). Polecam pobrać i spróbować swoich sił. :)

Uwaga! Podany ROM, jest zlepkiem 4 gier, znajdziecie na nim Treasure Island Dizzy w wersji PL.
Autor: Evil

pobierz Treasure Island Dizzy z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "T"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!