Urban Champion

Gry na NES - Urban ChampionGry na NES - Urban Champion

Urban Champion to gra z gatunku „Samemu nudna, we dwóch ciekawa”. Jest to dosyć słabo rozwinięta bijatyka, ale dzięki swej prostocie wciągająca i grywalna.

Gra jest bardzo prosta. Nie posiada ani rozwijającej się fabuły, ani niczego innowacyjnego. Po prostu lejemy się z przeciwnikiem za pomocą dwóch prostych ciosów, zaś bronimy się dwoma prostymi blokami. Możemy jeszcze odskakiwać od uderzenia przeciwnika. Prócz tego liczy się także intensywność ciosów. Jednym przyciskiem akcji uderzamy lekko i szybciej, a drugim mocno, ale wyprowadzenie ciosu trwa odrobinę dłużej. Rozgrywka przedstawia się tak: Dwóch graczy (tudzież gracz i komputer) ustawiają się na dwóch końcach chodnika. W ich tle widać budynek z oknami, z którego wredni sąsiedzi zwykli zrzucać doniczki z kwiatami (Których oczywiście musimy unikać, inaczej zostaniemy ogłuszeni). Niekiedy także możemy napotkać na przejeżdżający obok radiowóz, który ostudza na chwilę atmosferę. Celem gry jest zepchnięcie przeciwnika do rury ściekowej ustawionej na końcu ulicy. Prócz tego mamy także ograniczoną staminę, czyli wytrzymałość, oraz nałożony limit czasowy; Po jego przekroczeniu pojawia się wóz policyjny który zgarnia naszego przeciwnika, zaś my udajemy się na kolejną ulicę by stoczyć następną walkę.

Oprawa graficzna także jest dosyć uboga. Ten sam krajobraz przez cały czas, niekiedy zmieniające się budynki oraz ulica. Modele „fajterów” także są tylko dwa (na dodatek różniące się tylko kolorem ubioru). Ale z drugiej strony nie można wymagać cudnej grafiki od tak prostej gierki. Także można powiedzieć, że jak na oferowane możliwości grania, grafika jest znośna.

Sprawa audio przedstawia się podobnie jak video. Klimatyczna muzyczka dogrywa nam zarówno w trakcie walki, jak i podczas przerywników. Nie ma zbyt wiele muzyczek, ale i nie byłoby gdzie umieścić więcej ze względu na prostotę gry.

Urban Champion to z pewnością nie jest gra, która przyciągnie do grania na wiele godzin, oferując wysoki poziom trudności czy też zawiłą fabułę, ale idealnie nadaje się na pięć minutek gry w przerwie reklamowej. We dwóch gra się całkiem przyjemnie, a w dużych odstępach czasowych gierka może wydawać się całkiem znośna i przyjemna.!

Gry na NES - Urban Champion

Autor: Pacek

pobierz Urban Champion z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "U"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!