Volleyball

Gry na NES - VolleyballGry na NES - Volleyball

Volleyball to gra, która została wydana w 1986 r. przez Nintendo. Na początku wybieramy czy chcemy już grać, czy jeszcze potrenować. W treningu obie drużyny są ubrane na biało, z tym że kiedy leci piłka zawodnikom, którzy mają ją przyjąć, odbić lub ściąć zmienia się kolor strojów na czerwony. Gdy jesteśmy już gotowi do poważnej gry, widzimy że możemy grać na jedną i dwie osoby, mężczyznami lub kobietami. Mamy do wyboru osiem reprezentacji siatkarskich : USA (Stany Zjednoczone Ameryki Północnej), URS (Związek Radziecki), CHN (Chiny), CUB (Kuba), JPN (Japonia), BRA (Brazylia), KOR (Korea Południowa) i TUN (Tunezja). Przed wejściem na boisko zawodnicy robią ukłon i dopiero wtedy zaczyna się mecz. Przy bandach reklamowych (na których pisze 1987 Nintendo World Cup) widzimy trzech sędziów: dwóch (bocznych) przy liniach końcowych i jednego (głównego) przy antence. Na trybunach jest duża tablica wyświetlająca nazwy drużyn i wynik. Po jej obu stronach siedzą kibice.

Gra odbywa się na starych zasadach siatkówki: nie ma libero, set trwa do piętnastu punktów, a punkt może zdobyć tylko drużyna zagrywająca. Natomiast tak samo jak obecnie gra się do trzech wygranych setów, a po secie następuje zmiana stron. Po uruchomieniu Volleyball przychodzi na myśl gra Tennis wydana przez tą samą firmę. Początkowa muzyka w obu grach jest dokładnie taka sama. Oprawa graficzna jest dość dobra, podobnie jak dźwiękowa. Muzyka powtarza się, ale wpada w ucho. Gra na początku jest dosyć trudna, lecz gdy opanujemy zachowanie zawodników staje się prostsza. Uważam, że warto zagrać w Volleyball. Myślę, że to dobra gra, która nie powinna zawieść żadnego fana gier sportowych na nes, a także innych graczy.
Autor: zxcv

Volleyball z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "V"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!