Wagyan Land

Gry na NES - Wagyan LandGry na NES - Wagyan Land

Wagyan Land to sympatyczna gra platformowa z elementami karcianki. Świat przemierzamy zielonym smoczkiem, który musi uratować mieszkańców krainy przed złym Dr Devil-em. Przemocy jednak tu nie uświadczymy. Bronią naszego bohatera jest siła głosu (piękne przesłanie:)). Krzycząc na wrogie stwory nie zabijamy ich, a unieruchamiamy na kilka sekund. Zbierając podobizny naszego smoka, wzmacniamy siłę głosu, przez co zamrażamy wrogów na dłuższą chwilę, a po zdobyciu 4 symboli zyskujemy czasową nieśmiertelność. Chociaż gra jest dosyć łatwa,utrudnieniem może być brak punktów zdrowia - jedno dotknięcie przeciwnika oznacza stratę życia i rozpoczęcie planszy od początku (czasem od połowy).

Tym, co grę wyróżnia, są bossowie. Zamiast zwyczajnej walki musimy ich pokonać w grze karcianej. Jedna z nich to znana "memory-game", polegającą na odkrywaniu par symboli. Druga to "łańcuch słów", w której kolejny wyraz musi zaczynać się na literę kończąca poprzedni.

Tu ukłony w stronę autora angielskiego tłumaczenia (wyobraźcie sobie tą grę po japońsku - z tego też powodu wydano ją tylko w kraju kwitnącej wiśni). Minusem tej produkcji jest finałowy boss - praktycznie nie do przejścia, przynajmniej w wersji angielskiej.

Oprawa graficzna jest ładna, kolorowa, choć bardzo prosta - wygląda jakby była rysowana przez dzieci, tzn. zwykłe kontury, bez wielu szczegółów, a przeciwnicy to m.in. ślimaki, kraby, piłki plażowe czy laski do chodzenia. Muzyka i dźwięki przyjemne, przypominają mi te z innych znanych platformówek. Ogólnie o grze można powiedzieć: "łatwa, lekka i przyjemna", nie za długa, nie za trudna. Zapewne kierowana do młodszych graczy, lecz polecam każdemu na chwile odprężenia (no i przyda się odrobina znajomości angielskiego).
Autor: batter86

Wagyan Land, gry z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "W"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!