Wheel of Fortune

Gry na NES - Wheel of FortuneGry na NES - Wheel of Fortune

W kraju nad Wisłą znany był teleturniej o tejże właśnie nazwie czyli Koło Fortuny. Prowadził go straszliwie niesympatyczny pan z wąsem którego zwano Wojciech Pijanowski. Gra jest odzwierciedleniem tegoż programu rozrywkowego, naturalnie do rozgrywki potrzebna jest minimalna znajomość angielskiego, gdyż wszystkie hasła odgadujemy w języku angielskim.

Wheel of Fortune na Pegazusa zostało wydane w 1987 roku, czyli o wiele wcześniej zanim pojawiło się w naszej telewizji, grę wydał GameTek. Tak więc zaczynamy. W grze może wziąć udział od 1 do 3 graczy, możliwa jest rozgrywka jednego gracza z dwoma przeciwnikami konsolowymi, kto nie lubi tłoku może pograć sam.

Nie za wiele można napisać o samej grze gdyż jest to po prostu teleturniej jakim go pamiętamy. Głównym celem jest odgadnięcie hasła umieszczonego na tablicy, w tym celu kręcimy tytułowym kołem, na którym mamy porozmieszczane kwoty pieniężne oraz różne bonusy (jest też bankrut który czyści nasze konto). Po wylosowaniu danej kwoty podajemy SPÓŁGŁOSKĘ, jeżeli trafi się w haśle, na nasze konto trafia suma pieniędzy pomnożona przez ilość tej litery w haśle głównym. Za zdobyte pieniądze możemy dokupywać samogłoski które ułatwią odgadnięcie hasła. Zwycięzca dwurundowego pojedynku trafia do finału w którym może wygrać między innymi „wirtualne” Porsche, wycieczkę oraz inne cenne rzeczy.

Ta gra to po prostu teleturniej więc trudno rozpisywać się o muzyce, grafice czy grywalności, każdy kto lubił spędzać wieczory przed telewizorem oglądając Koło Fortuny nie powinien się zawieść, kto nie miał okazji może przekonać się czym był tenże show.

Dla fanów programu
Autor: Awek

Wheel of Fortune z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "W"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!