Whomp'Em

Gry na NES - Whomp'EmGry na NES - Whomp'Em

Whomp’Em (w Japonii wydana jako Saiyuuki World 2 - Tenjoukai no Majin) to typowa platformówka, której głównym bohaterem jest młody Indianin starający się zebrać siedem odznak/totemów do swojego indiańskiego naszyjnika wampum, od czego właśnie pochodzi tytuł gry.

Po przejściu pierwszej planszy otwiera nam się mapa z siedmioma miejscami, gdzie musimy koniecznie zajrzeć by nasz mały przyjaciel osiągnął swój cel. Tradycyjnie jak na platformówkę przystało, na końcu każdej planszy czeka na nas boss. Pokonanie bossa gwarantuje zdobycie totemu a co za tym idzie dodatkowych mocy, które możemy wykorzystać już w trakcie następnych planszy.

-Sacred Woods - po pokonaniu stwora rzucającego liśćmi otrzymujemy odznakę, która umożliwia niszczenie skał,
-Magic Forest - pokonując motyla i jego kokon albo odwrotnie :P dostajemy kolejną odznakę z pająkiem, za pomocą której możemy rzucać niektórymi przeciwnikami.
-Water Test - odznaki strzeże strzelająca żaba, blee.
-Secred Cliff - o tutaj możemy zdobyć ciekawą moc rzucania włócznią, przydatna w późniejszym etapie.
-Ice Ritual - lodowy totem, moc latania na chmurze, nie wiem tylko co to ma do lodu :p
-Fire Test - musimy pokonać samego diabła, żeby zdobyć moc strzelania ogniem.
-Final Test - ostatnia odznaka śmierci, niszczy każdego wroga ale zabiera jedno małe serduszko.

Przeciwnicy, no cóż, nie są zbyt różnorodni, w każdej planszy spotkamy podobne stwory do pokonania, niektóre nawet nie pasujące do otoczenia. W grze możemy zdobywać różne przedmioty zwiększającego siłę ataku i obrony, jak i również wydłużenie włóczni. Oczywiście, żeby nie było tak różowo jak w szafie u M’cina, przedmioty te mają ograniczone działanie, przeważnie jest to kilka ciosów.

Grafika jak na 1991 rok jest udana (nie można się przyczepić), dopracowane poziomy i zmieniające się krajobrazy. W przeciwieństwie do muzyki, która drażni. Tak więc radzę ją wyłączyć profilaktycznie co by nie przeszkadzała w grze.

Jedynym minusem może być brak trybu dla dwóch graczy. No ale nigdy nie dowiemy się co by było gdyby. Widocznie twórcy uznali, że dwóch małych Indian w jednej grze to już lekka przesada. Pozostaje więc wcielić się w rolę jednego i spróbować pozbierać wszystkie totemy. Tak więc pady w dłoń i do dzieła :P
Autor: m-o-07

pobierz Whomp'Em, nes

Powróć do listy gier na "W"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!