Zen Intergalactic Ninja

Gry na NES - Zen Intergalactic NinjaGry na NES - Zen Intergalactic Ninja

Zen - Intergalactic Ninja jest grą wydaną przez Konami, na podstawie komiksu o tym samym bohaterze. Zen, którym kierujemy jest kosmicznym ninja walczącym z zanieczyszczeniem, toksynami, no i głównym złym bossem, którym jest Lord Contaminious. Jak to jest z grami na podstawie komiksu, kto czyta ten zna, kto nie czyta ten nie zna. Nie ma więc sensu rozczulanie się nad fabułą, skupmy sie na samej grze.

Jest to klasyczna platformówka, mamy do wyboru kilka etapów, na końcu każdego bossa a po nim bonus. Ale studio Konami postarało się upiększyć tą prostotę, przez co każdy z początkowych etapów jest inny od siebie. W jednym ratujemy uwięzionych robotników platformy wiertniczej, w innym podkładamy bomby pod szkodliwą fabrykę. Również i "polevelowe bonusy" są inne. Raz segregujemy odpady, innym razem ratujemy ziemskiego przyjaciela. Mimo to, każdy z poziomów wypełniony jest przeciwnikami, których możemy okładać naszym kijem. Co prawda możemy tylko bić szybko, pchać i przerzucać, ale jest to wystarczające aby walka stała na odpowiednim poziomie, tym bardziej z bossami. Nasze życie jest przedstawione jako kulki, które możemy regenerować medytacją. Zbieramy takie dziwne coś, i wtedy w każdej chwili możemy się healnąć. To dziwne coś przechodzi nam na kolejne poziomy, więc opłaca się to zbierać nawet gdy dobrze nam idzie. Walka z bossami jest dość trudna, jednak nawet gdy nie znamy techniki zdarza się, że lejąc na pałę szybciej ubijemy wroga niż on nas.

Grafika jest przejrzysta, miła dla oka, lecz zdarza się zauważyć małe błędy. Osobiście uważam że jest trochę zbyt dużo szczegółów, a za mało całokształtu. Czasami wręcz nie widać co się dzieje. Muzyka i dźwięki pasują do danych poziomów, są dość egzotyczne co pozwala lepiej poczuć nastrój gry. Niestety, pod wpływem wielu wydarzeń na ekranie gra zwalnia, zanikają niektóre elementy, co wpływa niekorzystnie na rozgrywkę.

Ocena: 7,5/10


Czy polecam: zdecydowanie, nadaje się do szybkiego przejścia gdy nie ma w co grać, ale jako produkcja na dłużej może się znudzić. Może, bo jednak wciągnąć na długo też potrafi. Na pewno warta uwagi i przetestowania. Jeśli zechcesz grać dalej, nie powinieneś żałować.
Autor: wanna-amigo

pobierz Zen Intergalactic Ninja, nes

Powróć do listy gier na "Z"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!