Zippy Race

Gry na NES - Zippy RaceGry na NES - Zippy Race

Zippy Race to gra na swój sposób wyjątkowa. Wśród gier wyścigowych z widokiem z góry jest na pewno najlepsza. Co czyni z niej taką ciekawą grę? Grywalność! Ogromna grywalność!

W Zippy Race kierujemy motocyklistą, który wyrusza w trasę po różnych miastach Ameryki. Grę zaczynamy od startu z linii. Każdy level składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to rajd z widokiem z góry. Należy w nim uważać by nie wypaść z ulicy, oraz żeby nie wpaść na wrogie samochody, które raczej nie pałają do nas miłością i zagradzają nam drogę, kiedy tylko się da. Prócz tego musimy także zbierać paliwo, (Które z każdą minutą się wyczerpuje) oraz punkty (opcjonalnie, nie jest to konieczne).

Drugim etapem gry jest jazda po autostradzie z widokiem zza pleców kierowcy. Mamy wtedy przed sobą miasto, do którego musimy dojechać, oraz szereg samochodów, które musimy ominąć inaczej nas strącą. Po ukończeniu obydwóch etapów level kończy się podliczeniem punktów i umiejscowieniem gracza w tablice High-score. Po tych formalnościach zaczyna się następny level, także składający się z dwóch etapów tylko przy innych krajobrazach. Należy wspomnieć, że „życie” kierowcy określa tutaj pasek stanu paliwa. Za każdym razem, gdy zostaniemy zepchnięci przez wrogi samochód tudzież nie wyrobimy na zakręcie i wpadniemy na pobocze, stan paliwa spada. Jeżeli dojdzie do zera, przegrywamy. Można go jednak dopełniać porozrzucanymi na trasie zbiornikami. Jeżeli nie dojdziemy do wprawy w omijaniu samochodów, można całkiem szybko straci cały pasek nawet na pierwszym levelu. Nie jest to prosta gra. Szczególnie trudne są układy na pustyni, gdzie prócz samochodów, na drodze stają nam jeszcze kamienie, kaktusy oraz rzeczki. (Które ominąć musimy mostem)

Oprawa graficzna stoi na przyzwoitym poziomie. Mimo że nie ma zbytnich efektów specjalnych, jest kolorowa i co najważniejsze płynna. Krajobraz zmieniany jest często, tak więc nie można o niej powiedzieć złego słowa.

Muzyka w grze także zasługuje na pochwałę. Cechuje się różnorodnością, często się zmienia i jest dynamiczna, co dodaje całości pewnego smaczku. Naprawdę nie można na nią narzekać, gdyż jest miła dla ucha i z pewnością nie przeszkadza w graniu.

Twórcy dostarczyli nam produkcję, która mimo pozornego wygląda daje mnóstwo frajdy. Cała gra jest cholernie grywalna. Oprawę zarówno graficzną jak i muzyczną także nie można narzekać. Pozostaje mi jak zwykle polecić tę grę wszystkim fanom NES-a. Z pewnością spodoba się każdemu :)

Gry na NES - Zippy Race

Autor: Pacek

pobierz Zippy Race z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "Z"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!